E-składka idzie gładko. Na problemy już jest doradca

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Małgorzata Stempinska

E-składka idzie gładko. Na problemy już jest doradca

Małgorzata Stempinska

Od 1 lutego w każdej placówce ZUS specjalni doradcy płatników składek pomagają przedsiębiorcom, którzy mają m.in. pytania dotyczące e-składki. W całym kraju jest 732 takich doradców, w naszym regionie - 40. Na razie nie ma problemów z przelewami.

Od stycznia br. zmienił się sposób opłacania i rozliczania składek do ZUS. Od tego dnia płatnicy dokonują płatności jednym zwykłym przelewem na swoje indywidualne numery rachunków składkowych (tzw. NRS).

- Dla każdego płatnika istotna jest bieżąca informacja o tym, w jaki sposób rozliczone zostały jego wpłaty oraz jak powinien postępować w sytuacjach problemowych.

E-składka idzie gładko. Na problemy już jest doradca. Najwięcej wpłat odnotowano w Bydgoszczy i Toruniu. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.