Eksmisja: nie wierzę w przypadek. Wreszcie znika tartak na Trasie Uniwersyteckiej. Naprawdę nie dało się tego zrobić wcześniej?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Reszka
Jarosław Reszka

Eksmisja: nie wierzę w przypadek. Wreszcie znika tartak na Trasie Uniwersyteckiej. Naprawdę nie dało się tego zrobić wcześniej?

Jarosław Reszka

Życie nie znosi próżni. Przed wstępem na niedokończony wiadukt nad ul. Jana Pawła II od strony Ujejskiego przestrzegają zakazy, ale wydeptana ścieżka w glinie pokazuje, że mieszkańcy Wzgórza Wolności niezbyt się tym przejęli. Nie przejmuję się i ja...

Zgodnie z zapowiedzią urzędników wojewody, to ostatnia okazja, by obejrzeć tartak, który przez wiele miesięcy wstrzymywał jedną z najważniejszych inwestycji dla Bydgoszczy. Tartak ma zniknąć już 10 grudnia. Na jego płocie wprawdzie nie napisano „No pasarán!”, ale też nic za płotem nie zapowiada kapitulacji („Nie poddaję się, zmieniłem plan” - właściciel tartaku na Facebooku zdradza tylko rąbek tajemnicy). Na placu pojawił się nawet nowy, prowizoryczny hangar, nakryty plandeką. Pomiędzy tartakiem i ścianą wiaduktu uwił zaś gniazdko jakiś bezdomny, pozostawiając po sobie śmieci i śpiwór. Patrząc na to miejsce, nie jestem więc przekonany, że w poniedziałek po tartaku zostanie niewiele więcej niż po bezdomnym.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.