Dziwny jest ten świat. Felieton Marka Kęskrawca: Dziękujemy

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marek Kęskrawiec

Dziwny jest ten świat. Felieton Marka Kęskrawca: Dziękujemy

Marek Kęskrawiec

Drodzy Czytelnicy „Dziennika Polskiego”. Wigilia dopiero w poniedziałek, ale już dziś, ze swojego stałego miejsca, życzę Wam pokoju i miłości. Bądźcie tego dnia razem ze swoimi rodzinami, ale tak naprawdę.

Łamcie się opłatkiem, patrząc sobie w oczy i starajcie się zapomnieć i wybaczyć swym bliskim - choć przez chwilę - wszystkie ich wady, przewiny, małości. Od ich wypominania przy świątecznym stole nikt z nas szczęśliwszy się przecież nie stanie. Rzucanie kamieniami boli nie tylko trafionego, ale przynosi też spustoszenie atakującemu. Tyle wokół nas konfliktów i nienawiści, z którą nie bardzo wiadomo, co zrobić - nie dokładajmy jej od siebie.

Dziękuję Wam, że jesteście z nami, i że w tym świecie szybkich informacji, w którym coraz trudniej odróżnić prawdę od pogłoski i kłamstwa - ufacie właśnie nam. Przysięgam, potrafimy to docenić i z tego powodu staramy się każdego dnia na nowo, by zasłużyć na Wasze zainteresowanie. Wierzymy i nie przestaniemy nigdy wierzyć, że prawdziwe dziennikarstwo się obroni i że ludzie zawsze będą szukać prawdy, rozsądku i porozumienia, a nie tylko szokujących dziwactw oraz potwierdzania utartych półprawd, schematów i mnożenia linii podziałów. Właśnie dlatego „Dziennik Polski”, choć ma swój charakter, nie idzie za żadną opcją polityczną, tylko codziennie mówi: sprawdzam. Uważnie słuchamy polityków, ale zawsze staramy się ich słowa porównywać z czynami.

To nie są łatwe czasy. Czytanie zdecydowanie nie jest w modzie, zastępowane coraz większym uzależnieniem od migających obrazków. I chociaż sami korzystamy z najnowszych form dotarcia do Was, to zawsze będziemy pamiętać, że oprócz atrakcyjnej formy liczy się także treść.

Marek Kęskrawiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.