Dzisiaj jeszcze postój, jutro już ślizgawka

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Aleksandra Gajewska-Ruc

Dzisiaj jeszcze postój, jutro już ślizgawka

Aleksandra Gajewska-Ruc

Mieszkańcy Międzyrzecza już cieszą się jak dzieci, bo na parkingu przy hali będzie można zasmakować zimowej rozrywki na łyżwach

Czego w środku zimy potrzeba do szczęścia mieszkańcom Międzyrzecza? Uśmiechu, radości i zabawy, która uprzyjemni mroźne popołudnia.

Będzie ślisko

Międzyrzeczanie z niecierpliwością wyczekują zapowiadanego przez władze lodowiska. Mamy dla nich dobre nowiny. Atrakcja zacznie działać już pod koniec miesiąca. – Syntetyczne lodowisko powstanie na parkingu koło hali widowiskowo-sportowej na osie¬dlu Kasztelańskim. Montaż płyty przewidziany jest na 16-19 stycznia – informuje Patrycja Klarecka-Haładus z urzędu gminy. Kilka dni później będzie już można ruszyć na łyżwy.

Lodowisko będzie działać przez dwa miesiące, niezależnie od temperatury. – To świetny pomysł, bo zimą mało jest u nas atrakcji dla dzieci i rodziców w zimowe miesiące. Na pewno będziemy z mężem i synkiem często korzystać, już nie możemy się doczekać. Ciekawe tylko jak to będzie wyglądało cenowo – zastanawia się Marta Szeremet.

Pojeździmy za darmo

Na pewno ucieszy ją wiadomość, że korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne. - Będzie też darmowa wypożyczalnia i tylko na tych wypożyczonych łyżwach będzie można jeździć – zaznacza rzeczniczka i dodaje, że płyta ma mieć powierzchnię 200 mkw. i kształt prostokąta 10 na 20 m. Będzie zabezpieczająca banda i oświetlenie. - Inicjatywa super. Jestem bardzo zadowolona, dzieci również. Córka ciągle dopytuje kiedy będzie mogła pójść pojeździć. Dotąd na łyżwy trzeba było wybierać się do większych miast. Świetnie, że będziemy mieć lodowisko na miejscu. Ciekawa jestem jak będzie to wyglądać – mówi Emilia Ziółkowska, mama 9-letniej Judyty.

Choć lodowisko będzie darmowe, gmina słono zapłaciła, by zapewnić je mieszkańcom. - Koszt całego przedsięwzięcia to około 116,5 tys. zł - mówi Patrycja Klarecka-Haładus.

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.