Mariusz Parkitny

Dziesięciu posłów już poparło areszt dla posła Gawłowskiego

Dziesięciu posłów już poparło areszt dla posła Gawłowskiego
Mariusz Parkitny

- Spodziewam się, że w najbliższych dniach zostanę zatrzymany i aresztowany. Ale chcę się stawić dobrowolnie - Stanisław Gawłowski.

Wtorek to nie był dobry dzień dla szefa zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej. Prokuratura przekonała posłów z komisji regulaminowej Sejmu, że Stanisław Gawłowski powinien być zatrzymany, a może i aresztowany. Ostateczna decyzja w rękach całej izby.

We wtorek nie było jeszcze wiadomo, czy Sejm podejmie decyzję na tym posiedzeniu, które trwa do czwartku. Opinia komisji nie jest dla niego wiążąca, ale dla Gawłowskiego to zły sygnał: komisja rekomenduje Sejmowi wyrażenie zgody na zatrzymanie i aresztowanie posła RP.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.