Zdzisław Haczek

Dziesięć piosenek - 31 naszych artystów

Zdzisław Haczek

- Mamy muzyków, z których powinniśmy być dumni, że zaczynali artystyczną drogę na Ziemi Lubuskiej - mówi autor Projectu 10/31.

Kim jest pomysłodawca i lider Project 10/31? To Jarosław Adryańczyk, pochodzący z Żar gitarzysta i kompozytor, znany choćby z zespołu Jaad.

Na czym polega projekt, który „rodził się” dwa lata? Oto 31 artystów mających lubuskie korzenie - nie spotykając się w studiu! - nagrywało 10 piosenek. Można powiedzieć, że... korespondencyjnie. - Wyjątkowość tego projektu polega między innymi na tym, że zaproszeni do współpracy muzycy, często się nie znają i nie spotykają, a nagrywali materiały samodzielnie, przygotowując swe partie w oparciu o dostarczone materiały poprzez internet - wyjaśnia J. Adryańczyk. - Nazwa tego projektu podpowiada, że jest to 10 piosenek a muzyków je wykonujących jest 31.


Powinniśmy być dumni, że zdobywali wykształcenie i zaczynali swoją drogę artystyczną na Ziemi Lubuskiej

Project 10/31, który zwieńczy kiedyś płyta (trwa poszukiwanie sponsorów) ma pokazać, iż w Lubuskiem mamy muzyków, których nie musimy się wstydzić. - A wręcz przeciwnie - powinniśmy być dumni, że zdobywali wykształcenie i zaczynali swoją drogę artystyczną na Ziemi Lubuskiej - dodaje pomysłodawca przedsięwzięcia.

W projekcie biorą udział muzycy m.in. takich zespołów jak: Plamka, 5 Rano, New Massage, Instant Blues, Shata Qs, Muzolla, Kawa, Lóóstra, Mate, LemOn, Jaad, ale też dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Żaganiu.
W projekt zaangażowane jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, gdzie dokonano części nagrań. Pozostałe partie były nagrywane między innymi w Warszawie czy we Wrocławiu.aą

Piosenki Projectu 10/31 prezentuje Radio Zachód: w każdy piątek ok. 10.15 i w poniedziałek po 19.00.
Koncert w Zielonej Górze: klub 4 Róże dla Lucienne, 10 kwietnia.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.