Dwa triumfy z Czeszkami - jest forma na eliminacje

Czytaj dalej
Fot. PDPicks/Pixabay
Paweł Tracz

Dwa triumfy z Czeszkami - jest forma na eliminacje

Paweł Tracz

Przed Polkami dwa mecze eliminacji do Eurobasketu 2017. Próbą sił były w tym tygodniu sparingi z Czechami. Magdalena Szajtauer grała we wtorek, 16 lutego.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do wyjazdowych meczów kwalifikacji do mistrzostw Europy. W sobotę biało-czerwone zmierzą się z Belgią w Namur, a w środę z Białorusią w Mińsku. Te spotkania mogą przybliżyć lub oddalić nasze od upragnionego awansu.

Urozmaiceniem zgrupowania, które trwa już od tygodnia na Podkarpaciu, był dwumecz z Czechami. Nasz południowy sąsiad jest gospodarzem finałowego turnieju i dlatego jest zwolniony z eliminacji. Do Krosna rywal przyjechał bez kilku podstawowych zawodniczek, stawiając na młodzież. Nasz zespół bez problemu to wykorzystał.

We wtorek Polska wygrała 72:52 (24:13, 15:7, 19:20, 14:12). Dla naszych: Kobryn i Stankiewicz po 14, Koc 9, Kaczmarczyk 7, Pawlak i Morawiec po 6, Żuro-wska-Cegielska i McBride po 4, Skobel i Owczarzak po 3, Śnieżek 2, Idczak, Kotnis i Szajtauer po 0. Ta ostatnia, zawodniczka KSSSE_AZS_PWSZ_Gorzów, zagrała cztery minuty, oddała jeden niecelny rzut.
Z kolei wczoraj nasze zwyciężyły 64:51 (19:20, 13:3, 14:14, 18:14). Kobryn 13, Skobel 12, Żurowska-Cegielska i Koc po 8, McBride i Kaczmarczyk po 7, Pawlak 6, Owczarzak 2, Śnieżek 1, Idczak i Morawiec po 0. Polki pokazały się w obu spotkaniach z bardzo dobrej strony, szczególnie w pierwszym łatwo kontrolując wynik.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.