Dwa lata bez kina w Chojnicach? Niemożliwe!

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler [email protected]

Dwa lata bez kina w Chojnicach? Niemożliwe!

Maria Eichler [email protected]

Kinomanów martwi zapowiedź, że przez dwa lata nie będą mieli w Chojnicach kina. Ale być może nie jest to jeszcze przesądzone.

Ma dojść do przyspieszenia remontu i modernizacji Chojnickiego Centrum Kultury, a to oznacza pożegnanie się z kinem.

Dyrektor placówki Radosław Krajewicz nie widzi w Chojnicach sali, gdzie mogłoby funkcjonować kino i uważa, że dwa lata chojniczanie się przemęczą. Zwłaszcza że firma Rank Progress SA zapowiada otwarcie multikina z czterema salami w pobliskich Lipienicach.

Ale dla kinomanów nie jest to alternatywa.

- Nie wyobrażam sobie, żeby w tak dużym mieście, jak Chojnice, nie było ani jednego kina. I to tak długo - mówi jedna z chojniczanek.

- Nie każdy będzie chciał jechać do galerii do kina, a mogę się założyć, że tam nie obejrzymy ambitniejszego repertuaru.

Ten ma być jednak dostępny w auli Zespołu Szkół, bo Bogdan Kuffel, opiekun DKF „Cisza” czyni zabiegi, by to właśnie tam było możliwe wyświetlanie filmów z puli kina autorskiego, niszowego, niekomercyjnego.

A inna opcja?

- Może należałoby wrócić do dawnego kina „Kosmos” - podpowiadają starzy chojniczanie.

Tyle, że obiekt jest teraz w prywatnych rękach, a jego stan nie gwarantuje użytkowania na taki cel, nawet gdyby właściciel wyraził na to zgodę.

Czy w ratuszu martwią się tym, że kina może nie być? Owszem, temat jest tam dyskutowany. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że rozważamy dwie lokalizacje - zdradza burmistrz Arseniusz Finster.

Wypada mieć nadzieję, że finał będzie pomyślny i że będzie gdzie chodzić na filmowe hity. Mocnym atutem jest na pewno to, że chojnickie kino przynosi ostatnio wielkie zyski i szkoda byłoby z nich rezygnować. To na pewno jest argument.

Maria Eichler [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.