Drżyjcie kierowcy! Remonty dróg startują

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Drżyjcie kierowcy! Remonty dróg startują

Grzegorz Kozakiewicz

Ul. Zgorzelecka i Okrzei w Żarach. Żarska w Żaganiu. Lada dzień rusza sezon budowlany. Gdzie spodziewać się utrudnień?

W kwietniu ruszy modernizacja ul. Zgorzeleckiej w Żarach. Zapomniana wylotówka na Przewóz zyska nową nawierzchnię, chodniki, kanalizację burzową oraz oświetlenie. Prace potrwają do końca września. Kosztować mają blisko siedem mln zł. Trzy dołożył wojewoda z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Lista rankingowa programu wymienia jeszcze dwie inwestycje z naszego regionu. Najwyżej uplasował się projekt gminy Iłowa, która planuje przebudowę ul. Żeromskiego, Konopnickiej, Młyńskiej i Drzymały. Remont wyceniono na 2,5 mln.

Do prac przymierza się również powiat żagański, który otrzymał dotację w wysokości 2,5 mln. zł na kolejny etap przebudowy drogi nr 1071F. Prócz remontu blisko czterokilometrowego odcinka, kierowcy spodziewać się mogą budowy ronda i parkingu na piętnaście samochodów.

38,5 kilometrów dróg lokalnych zostanie wyremontowanych w województwie lubuskim

Do końca czerwca zakończyć się ma także inwestycja własna powiatu polegająca na budowie chodnika przy ul. Piastowskiej w Żaganiu pomiędzy Bema, a ul. Konopnickiej. Przetarg na to zadanie rozstrzygany jest właśnie teraz. Na czas trwania prac jeden pas ruchu zostanie wyłączony. Obowiązywać tu będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Miasto Żagań zaczeka na realizację kolejnego etapu przebudowy ul. II Armii Wojska Polskiego. Wniosek o dofinansowanie prac kwotą 700 tys. został odrzucony przez wojewodę.

Anna Bałys patrzy na plany remontów z nadzieją. - Obiecują nam przebudowę Zgorzeleckiej już od czasów komuny. Może w końcu będzie można tu chodzić wygodniej
Grzegorz Kozakiewicz Anna Bałys patrzy na plany remontów z nadzieją. - Obiecują nam przebudowę Zgorzeleckiej już od czasów komuny. Może w końcu będzie można tu chodzić wygodniej i bezpieczniej - mówi.

Mimo zastrzeżeń radnych podjęto jednak decyzję o remoncie ul. Żarskiej. Magistrat planuje zmierzyć się z nim samodzielnie wydając na ten cel 4,5 mln zł. Prace obejmą odcinek od ul. Żaganny do skrzyżowania z ul. Młyńską. Jako, że w tym roku ruszyć ma także budowa galerii handlowej na dawnym placu PKS, kierowcy zmierzający do Żar przygotowani być muszą na liczne przeszkody.

Autor: Grzegorz Kozakiewicz

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.