Drużyna strażaków z Mozowa na medal

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Drużyna strażaków z Mozowa na medal

Marek Białowąs

- To wielkie wyróżnienie. Nie tylko dla nas, ale i Sulechowa. Jesteśmy dumni z naszych młodych strażaków - mówi sołtys Mariusz Pacholak.

Młodzi strażacy z Mozowa w minioną niedzielę wrócili z Warszawy z nie lada wyróżnieniem. Zdobyli 3. miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie ,,Najlepsi z Najlepszych’’ organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. - Celem konkursu było wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się młodzieżowej drużyny pożarniczej - powiedział dowódca młodych strażaków z Mozowa Arkadiusz Tkacz.

W konkursie nagrodę otrzymał też opiekun mozowskich pożarników Zbigniew Kwiatkowski, który mimo niedostatków finansowych OSP potrafił pokierować swoich podopiecznych do finału ogólnopolskiego konkursu.

- To jedyna taka drużyna w całym województwie lubuskim. Jesteśmy małą gminą, a tu taki sukces - cieszy się sołtys Mozowa Mariusz Pacholak. - Fajnie byłoby jeszcze trochę dofinansować naszych strażaków, bo można na nich liczyć.

We wsi działają aż dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze - chłopców i dziewcząt, które też garną się do gaszenia ognia i pomocy.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.