Dożynki z „pompą”

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Dożynki z „pompą”

Łukasz Koleśnik

Do lata i święta plonów wciąż jeszcze daleko, jednak zostały ustalone ich miejsca i terminy. W tym roku gminno-powiatową imprezę zrobi Kosierz.

Podekscytowana przedsięwzięciem jest sołtys Kosierza Helena Rewers-Polewkai. - Mam już wiele pomysłów, ale nie chcę ich zdradzać tak szybko - mówi z uśmiechem. Jednocześnie dodaje, że to będzie impreza, jakiej dotąd w okolicy się nie oglądało.
Dożynki przewidziane są pod koniec lata, odbędą się one 27 sierpnia. Okres letni w gminie Dąbie w ogóle będzie obfitował w ciekawe wydarzenia. Jakie jeszcze imprezy czekają na mieszkańców?

Początek lata nie może być kompletny bez Święta Naleśnika w Połupinie. 25 czerwca będzie miała szósta edycja miejscowych obchodów, z przepysznymi naleśnikami na pie-rwszym planie.

Drugim ważnym wydarzeniem będzie piknik rolniczy. Nazwa nic nie mówi? To dopiero trzecia edycja imprezy, która jest bardziej znana jako zawody traktorów w Pławiu. Oryginalny pomysł szybko się przyjął. Już w drugiej edycji uczestniczyła znacznie większa ilość osób oraz maszyn. Piknik najprawodopodobniej odbędzie się w lipcu. Wcześniej będą miały miejsce zawody Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zabraknie kilku zabaw, które kiedyś były tymi wyróżniającymi się. - Mieliśmy ich parę. Festiwal talentów czy też piknik militarny. Kiedy jednak organizator znikał, tak samo inicjatywa - mówi wójt Bryszewska.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.