Małgorzata Oberlan

Domowe sekrety toruńskich radnych Beszczyńskich

Kamila i Jarosław Beszczyńscy zapewniają, że to w Toruniu pracują, płacą podatki, kształcą dzieci. Fot. Facebook/Kamila Beszczyńska Kamila i Jarosław Beszczyńscy zapewniają, że to w Toruniu pracują, płacą podatki, kształcą dzieci.
Małgorzata Oberlan

W Radzie Miasta Torunia zasiądą małżonkowie Kamila i Jarosław Beszczyńscy. - Mają dom w gminie Łysomice. Czy mogą być toruńskimi radnymi? - dopytują Czytelnicy. Nie tylko państwo Beszczyńscy się tłumaczą z podobnych spraw.

Oboje małżonkowie zdobyli mandaty radnych z listy KWW Michała Zaleskiego. Jarosław Beszczyński, emerytowany policjant, to już samorządowiec doświadczony - w radzie zasiądzie po raz czwarty. Reprezentuje okręg numer 4 (Jakubskie, Mokre, Rubinkowo, Grębocin). Jego żona Kamila natomiast debiutuje jako radna.

Kamila Beszczyńska startowała w okręgu numer 2 (Bydgoskie Przedmieście, zachodnia część Chełmińskiego) z odległego, szóstego miejsca na liście. Otrzymała 400 głosów i to wystarczyło do zdobycia mandatu. Beszczyńska to absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 13 lat pracuje w wyuczonym zawodzie, jako nauczycielka wychowania fizycznego. Po godzinach prowadzi zajęcia jako instruktorka fitness, tańca i zumby.

- Państwo Beszczyńscy mają dom w gminie Łysomice. Czy mogą być toruńskimi radnymi? - dopytują Czytelnicy.

Rzeczywiście, zgodnie z Kodeksem wyborczym radny powinien stale zamieszkiwać na terenie gminy, z której został wybrany. W myśl art. 5 pkt 9 Kodeksu wyborczego, ilekroć jest mowa o stałym zamieszkaniu, „należy przez to rozumieć zamieszkanie w określonej miejscowości, pod oznaczonym adresem, z zamiarem stałego pobytu”.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.