Mateusz Majnusz

Doktor Paweł Grzesiowski: Szczepienia albo respirator, wybór jest prosty

2020 rok przyniósł bezprecedensową liczbę zgonów, najgorszą od czasu zakończenia II wojny światowej. Jest jednak sposób, aby zmniejszyć ryzyko śmierci Fot. Adam Jankowski 2020 rok przyniósł bezprecedensową liczbę zgonów, najgorszą od czasu zakończenia II wojny światowej. Jest jednak sposób, aby zmniejszyć ryzyko śmierci spowodowanej koronawirusem - to szczepienia
Mateusz Majnusz

- Jest jeden skuteczny sposób na zwiększenie liczby zaszczepionych mieszkańców. To przede wszystkim rozmowa z tymi, którzy z różnych przyczyn się nie zaszczepili. Bo jeśli nie wiemy, dlaczego ktoś tego nie zrobił, jakie były powody stojące za jego decyzją, to w żaden sposób nie uda nam się go przekonać - mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

W trakcie otwartego spotkania z mieszkańcami Opola, na które przyszli głównie studenci, pracownicy służby zdrowia i przedstawiciele organizacji społecznych, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw przeciwdziałania COVID-19, doktor Paweł Grzesiowski zachęcał wszystkich do szczepień. Przypomniał również o tym, jak świat zmagał się z chorobą polio i czarną ospą i jaki wpływ na pokonanie tych chorób miało masowe szczepienie ludzi.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mateusz Majnusz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.