Grzegorz Drążek

Dni Olimpijczyka w Stargardzie. Będą zawody i koncerty

Stanisław Kopeć prezentuje oryginalną pochodnię z zimowych igrzysk olimpijskich w 2006 roku w Turynie. Posłuży ona do zapalenia znicza olimpijskiego Stanisław Kopeć prezentuje oryginalną pochodnię z zimowych igrzysk olimpijskich w 2006 roku w Turynie. Posłuży ona do zapalenia znicza olimpijskiego podczas obchodów w Stargardzie
Grzegorz Drążek

W Stargardzie odbędą się wojewódzkie obchody Dni Olimpijczyka. Udział już zapowiedziało blisko trzydziestu olimpijczyków. Będą zawody sportowe i koncerty

Po raz pierwszy zachodniopomorskie wojewódzkie obchody Dni Olimpijczyka odbędą się w Stargardzie. Wczoraj na konferencji prasowej w urzędzie miejskim o szczegółach tego przedsięwzięcia mówili prezydent Stargardu Rafał Zając i prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć.

- Obchody są zawsze w kwietniu i na przełomie maja - mówił Stanisław Kopeć. - To jest przede wszystkim okazja do promocji wartości olimpijskich oraz polskich olimpijczyków. W naszym województwie siłą rzeczy przede wszystkim olimpijczyków zachodniopomorskich.

Wojewódzkie obchody Dni Olimpijczyka zaplanowano w Stargardzie na piątek, 12 i sobotę, 13 maja.

- Udział potwierdziło już blisko trzydziestu olimpijczyków - podkreśla Stanisław Kopeć. - Mieszkańcy będą mieli okazję się z nimi spotkać, porozmawiać. [cyt]

W organizację obchodów włączyły się cztery szkoły z powiatu stargardzkiego, których patronami są polscy olimpijczycy. To Zespół Szkół Publicznych w Su- Udział potwierdziło już blisko trzydziestu olimpijczyków - podkreśla Stanisław Kopeć. - Mieszkańcy będą mieli okazję się z nimi spotkać, porozmawiać.

chaniu, Szkoła Podstawowa w Rzeplinie, Gimnazjum w Starej Dąbrowie i Gimnazjum nr 2 w Stargardzie. Przez dwa dni w Stargardzie, ale też w Suchaniu, Rzeplinie, Starej Dąbrowie i nad jeziorem Miedwie będą się odbywać zawody sportowe, którym patronować będą olimpijczycy. Będą między innymi rozgrywki piłkarskie, siatkarskie, pływackie, zapaśnicze, żeglarskie, lekkoatletyczne, a także wyścig kolarski.

W najbliższy piątek w godzinach 10.15-10.45 na placu przed halą OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red-Swing-Low z Gryfic. Orkiestra wprowadzi na stadion przy ulicy Ceglanej uczestników XXIV Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych. O godzinie 18 w Stargardzkim Centrum Kultury odbędzie się wieczór olimpijski dedykowany polskim olimpijczykom i ludziom sportu ze Stargardu. W programie między innymi koncert zespołów SCK.

- Inauguracja i obchody Dni Olimpijczyka w Stargardzie to wymiar wielkiego, radosnego święta sportu, święta w które zostało zaangażowanych bardzo wiele różnych instytucji - mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Grzegorz Drążek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.