Dane torunian są bezpieczne. Prezydent Michał Zaleski nie przesłał list na mailowe żądanie poczty

Czytaj dalej
Fot. brak
Joanna Maciejewska

Dane torunian są bezpieczne. Prezydent Michał Zaleski nie przesłał list na mailowe żądanie poczty

Joanna Maciejewska

Prezydent Torunia, podobnie jak bardzo wielu samorządowców w calej Polsce, nie przekazał spisu wyborców na mialowe wezwanie Poczty Polskiej.

- Wniosek Poczty Polskiej, który dotarł do mnie za pośrednictwem poczty elektronicznej (…) nie spełniał wymogów formalnych i prawnych, dlatego dane mieszkańców Torunia nie zostały przekazane wnioskodawcy - zapewnia prezydent Michał Zaleski na Facebooku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Poczta Polska rozesłała do samorządów wiadomości z prośbą o przekazanie spisu wyborców. W nocy z 22 na 23 kwietnia trafiła ona także na skrzynkę toruńskiego magistratu. Na piątkowej konferencji Michał Zaleski poinformował, że pozostała ona bez rozpatrzenia, bo nie spełniała wymogów formalnych. - Zapewniam państwa, że w swoim postępowaniu kieruję się zasadą praworządności, legalności i odpowiedzialności i tymi zasadami będę się kierował niezależnie od tego, jakie w efekcie konsekwencje mogą być związane z taką postawą. Nie wyobrażam sobie podejmowania decyzji, które będą niezgodne ze stanem prawnym - zaznaczył Michał Zaleski.

Prezydent nawiązał do podpisanej 16 kwietnia ustawy dotyczącej wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa. Zaznaczył, że Art. 99 mówi o tym, że Poczta Polska może wystąpić o dane z rejestru wyborców w dwóch przypadkach: do organizacji wyborów prezydenckich lub, gdy potrzebne są do realizacji celów wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.