Czy choroba pogrzebie szanse Hillary? [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Paul Sancya
Boer Deng

Czy choroba pogrzebie szanse Hillary? [wideo]

Boer Deng

Miniony tydzień zaczął się źle dla Hillary Clinton. Choroba może ją kosztować szansę na prezydenturę.

W związku z ostatnimi kłopotami zdrowotnymi Hillary Clinton jej kampania wyborcza wyraźnie utyka. Demokratyczna kandydatka ma zatem otrzymać pomoc dwojga swoich najpotężniejszych sojuszników - Baracka i Michelle Obama.H. Clinton zasłabła podczas uroczystości upamiętniających ofiary zamachów z 11 września (źródło: STORYFUL/x-news)

Amerykańscy wyborcy ubolewają nad bezpardonowym i ostrym tonem, jaki przybrała tegoroczna kampania do Białego Domu. W takiej sytuacji błyskawicznie wzrosła też popularność prezydenta Obamy i jego żony. W tym tygodniu każde z nich ma włączyć się do kampanii Hillary. Wszystko dlatego, że ta potrzebuje sojuszników w obronie przed świeżo pojawiającymi się wątpliwościami na temat jej wiarygodności i stanu zdrowia oraz zarzutów o ukrywanie faktów.

Barack Obama miał pojawić się na czwartkowym wiecu wyborczym Clinton w Filadelfii w Pensylwanii. Z kolei Michelle Obama wspólnie z kandydatem Clinton na wiceprezydenta Timem Kaine pojawiła się na jej wiecu w Wirginii.

Demokraci próbują wykorzystać popularność pary prezydenckiej, by pomóc w kampanii Hillary. Wraz ze zbliżaniem się końca jego kadencji Barack Obama i Michelle stają się bowiem jednymi z najbardziej popularnych postaci politycznych w Ameryce. Według ostatniego sondażu ABC News/Washington Post sam prezydent cieszy się poparciem 58 proc Amerykanów. To najlepszy wynik od pierwszego roku jego urzędowania. Czy to pomoże Clinton?"Nigdy się nie poddam i nie zrezygnuję". Hillary Clinton wznowiła kampanię wyborczą (źródło: RUPTLY/x-news)

Autor: Boer Deng

Boer Deng

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.