Rajmund Wełnic

Czad pojawił się w bloku w Świdwinie. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo

W sklepach jest duży wybór czujników czadu i dymu. Bezwzględnie wybierajmy te z atestem Fot. Rajmund Wełnic W sklepach jest duży wybór czujników czadu i dymu. Bezwzględnie wybierajmy te z atestem
Rajmund Wełnic

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy wojskowego bloku w Świdwinie, gdzie ulatniał się czad. Uszkodzony piec wyłączono z eksploatacji, ale lokatorzy nadal nie śpią spokojnie.

O sprawie powiadomił nas jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Lotniczej w Świdwinie.

- W nocy w połowie lutego w bloku nr 2 przy ulicy Lotniczej zaczął ulatniać się czad - opowiadał.

- Interweniowała straż pożarna i pogotowie gazowe. Stężenie tlenku węgla było tak duże, że zagrażało życiu i zdrowiu nieświadomych niebezpieczeństwa mieszkańców. Czad ulatniał się przynajmniej dzień i nie zadziałały żadne zabezpieczenia, jeżeli takie w ogóle są. Gdyby nie czujność jednej z sąsiadek, która zaczęła odczuwać zawroty głowy i wszczęła alarm, mogłoby dojść do tragedii.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.