Wioletta Mordasiewicz

Coraz więcej defibrylatorów w Stargardzie. Mieszkańcy uczą się jak można uratować komuś życie

Starsi ludzie z osiedla Lotnisko, skupieni w Klubie Seniora, po odbytym szkoleniu musieli na fantomie pokazać prowadzącemu czy zdobytą wiedzę potrafią Fot. Wioletta Mordasiewicz Starsi ludzie z osiedla Lotnisko, skupieni w Klubie Seniora, po odbytym szkoleniu musieli na fantomie pokazać prowadzącemu czy zdobytą wiedzę potrafią wykorzystać w praktyce
Wioletta Mordasiewicz

Na budynku węzła Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na osiedlu Zachód zawisł wczoraj kolejny defibrylator. Fundacja Z Nami Bezpieczniej konsekwentnie realizuje program „Stargard - w rytmie Twojego serca”.

W ramach tego programu, Stargard wzbogaca się o kolejne defibrylatory AED, urządzenia mogące uratować życie w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia. 13 urządzeń kupiono w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Inne kupują sponsorzy.

- Projekt dotyczący zakupu tych urządzeń składaliśmy w każdym z 6 obszarów - mówi Robert Sabadini z fundacji Z Nami Bezpieczniej. - Najwięcej głosów oddały obszary nr 1, 2 i 3. I w nich montujemy urządzenia.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.