Ryszard Warta

Co wylało, kto kogo przesłaniał, a kto zniszczył cypryjski wózek [Rekordy tygodnia]

Marzanna Drab Fot. Polska Press Marzanna Drab
Ryszard Warta

Najciekawszy skandal polityczny tygodnia? No, przy takiej aferze Banasia to zaledwie skandalik, ale mimo wszystko interesujący.

O sprawie pisaliśmy w poniedziałkowych „Nowościach”. Przypomnijmy więc: chodzi o to, że część działaczy kujawsko-pomorskiego PiS bardzo oburza fakt, że jednym z najbliższych - jak twierdzą - współpracowników okręgowej szefowej partii jest Mariusz Sz. Aktyw zbulwersowany jest tym, że ów Mariusz Sz. to ten sam Mariusz Sz., który w jednym z procesów odpryskowych sprawy niejakiego „Lewatywy” został skazany za przestępstwa korupcyjne. Czyli nawet już nie stanął w cieniu podejrzenia, jak mawiał pewien zwykły poseł, ale stanął i poszedł dalej, bo z podejrzanego stał się oskarżonym, a potem skazanym. Niewinnie - jak sam twierdzi.

Jedno jest pewne, komuś chyba była poseł i wiceminister edukacji narodowej Marzena Drab w funkcji prezesa zarządu okręgowego PiS nie za bardzo pasuje.

To, że w każdej partii poza życiem oficjalnym, tym w świetle kamer i z wytrenowanymi uśmiechami na twarzach, toczy się także życie nieoficjalne - to rzecz oczywista. A im partia ma więcej władzy, im więcej może dać lub zabrać, tym temperatura tego podskórnego życia jest wyższa. Aż się czasami zagotuje i wtedy wylewa się na wierzch. Jak teraz.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.