Łukasz Koleśnik

„Cicha noc” zabrzmiała już po raz dziewiąty

To pierwszy z wielu koncertów, w którym uczestniczyła młodzież z gubińskiej szkoły muzycznej. Kolejne występy już wkrótce. Fot. Archiwum prywatne To pierwszy z wielu koncertów, w którym uczestniczyła młodzież z gubińskiej szkoły muzycznej. Kolejne występy już wkrótce.
Łukasz Koleśnik

Polsko-niemieckie kolędowanie w nowym roku to w mieście przygranicznym już tradycja. Chóry zaśpiewały po raz dziewiąty.

9 stycznia w kościele świętej Trójcy odbył się po raz dziewiąty Koncert Noworoczny Chóru Gloria Domine oraz Stadchor z Guben. Oba chóry prowadzi Halina Nodzak - pomysłodaw-czyni koncertów noworocznych. Spotkanie otworzył ksiądz Ryszard Rudkiewicz - proboszcz parafii. Podziękował pani Halinie za kontynuowanie corocznych koncertów noworocznych i ofiarną pracę z chórem Gloria Domine.

W programie koncertu oba chóry wykonały utwory świąteczne i kolędy z Polski i Niemiec. Ponadto wystąpili gościnnie uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. Kazimierza Serockiego, a mianowicie - flecistki: Maja Bardzik, Martyna Bejtlich, Aleksandra Drgas oraz wychowawczyni Beata Tecław. Nie zabrakło trębaczy - Filipa Wiśniewskiego, Eryk Kowalik, Karola Skokowskiego, Damiana Wiercińskiego z klasy pana Edmunda Rodziewicza.

Chórowi i uczniom na fortepianie akompaniowała Urszula Andruszkiewicz. Na zakończenie koncertu wszyscy artyści i licznie zgromadzona publiczność zaśpiewali kolędę „Cicha noc”

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.