Katarzyna Piojda

Chrzest? Co łaska. Ale nie każdy ksiądz udzieli sakramentu. Parafia może odesłać z kwitkiem rodziców dziecka

- Dziecko nie jest winne temu, w jakim związku, formalnym czy nie, żyją jego rodzice. Powinno być ochrzczone bez kłopotu - mówią niektórzy. Fot. 123RF - Dziecko nie jest winne temu, w jakim związku, formalnym czy nie, żyją jego rodzice. Powinno być ochrzczone bez kłopotu - mówią niektórzy.
Katarzyna Piojda

Ksiądz odmówił dziecku chrztu, bo rodzice maleństwa nie mają ślubu kościelnego. Takie przypadki w regionie się zdarzają.

„Cześć, dziewczyny. Jest problem. Ksiądz z naszej parafii nie chce ochrzcić naszego Franka, bo ja i ojciec dziecka nie mamy ślubu kościelnego. W którym kościele w Bydgoszczy bez kłopotu ochrzczą naszego młodego?”

Taki post pojawił się ostatnio na Facebooku, na grupie młodych mam. I od razu pojawiły się odpowiedzi, w których bydgoskich parafiach (z nazwiskami konkretnych księży) uda się ochrzcić dziecko.

Więcej o chrztach w regionie w pełnej wersji artykułu w plus.pomorska.pl

DYŻUR

Poniedziałek, godz. 13-15, tel. 800-111-006 

Chrzczą dzieci czy nie chrzczą?

Czy księża w Waszych parafiach chrzczą dzieci czy robią z tym problem? W jaki sposób duchowni powinni postępować, jeśli rodzice malucha żyją bez ślubu, nie chodzą do kościoła, a jednak chcą, aby dziecko otrzymało sakrament chrztu? Chętnie wysłuchamy Państwa opinii na ten temat.

Na telefony w tej sprawie czekamy w najbliższy poniedziałek, 29 stycznia, w godzinach od 13 do 15 pod numerem infolinii 800-111-006. Można też pisać e-maile na adres: [email protected]

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.