Mariusz Parkitny

Chcieli wnieść broń na finał regat w Szczecinie. Co z zatrzymanymi?

Chcieli wnieść broń na finał regat w Szczecinie. Co z zatrzymanymi?
Mariusz Parkitny

Policja zabezpieczyła noże, broń, amunicję, kastety, paralizator.

Przez pięć dni zlotu żaglowców w Szczecinie policjanci skontrolowali 33 tysiące osób, 8 tysięcy wylegitymowano, przeprowadzili ponad 5700 kontroli bagażu. Kilka przypadków może niepokoić.

- Zabezpieczyliśmy narzędzia, które miały być wniesione na teren imprezy - mówi kom. Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.

W piątek, w jednym z tzw. punktów przesiewowych, znaleziono w torbie 23-latka broń śrutową z amunicją śrutową. Dzień później w okolicach Trasy Zamkowej policjanci przejęli m.in. kastet i paralizator. W kolejnym punkcie przesiewowym mężczyzna chciał wnieść na teren regat nóż o długości 20 cm i gaz pieprzowy. Kolejny miał przy sobie cztery noże kuchenne.

- W następnych dniach policjanci zabezpieczyli także scyzoryki, noże motylkowe oraz środki odurzające. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przed wniesieniem na teren regat - dodaje kom. Kimon.

Nie wiadomo czy w swoim podsumowaniu zlotu, policjanci wymienili wszystkie przypadki niepokojących incydentów, aby nie niepokoić opinii publicznej.

Faktem jest, że w trakcie kilkudniowej imprezy nie doszło do żadnych poważniejszych wypadków.

Ale powstaje pytanie, co dalej z osobami, u których znaleziono niebezpieczne przedmioty. Policja nie łączy tych zdarzeń, co oznacza, że zatrzymane osoby nie współpracowały ze sobą w organizacji jakiejś nielegalnej akcji.

Zarzuty, opinie

- W zależności od sprawy część z tych osób od razu została doprowadzona do komisariatów policji i rozliczona, tj. postawiono im zarzuty - mówi podkom. Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji.

Część osób została przesłuchana, a z zarzutami wstrzymano się do momentu zebrania właściwego materiału dowodowego.

- Jak choćby przy sprawach za posiadanie narkotyków, gdzie należy przeprowadzić dodatkowe badania podejrzewanego bądź materiału, który został zabezpieczony - dodaje Rudzińska.

Większość z zatrzymanych to osoby, które odpowiedzą o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz za wykroczenie dotyczące zakazu posiadania niebezpiecznych przedmiotów w miejscu publicznym. Grożą im grzywny, a nawet kary więzienia.

Policjanci kontrolowali też łodzie i samochody. Szukali za pomocą luster wkładanych pod podwoziem materiałów wybuchowych. Sprawdzili tysiąc pojazdów. Materiałów wybuchowych nie znaleziono, zatrzymano za to 31 pijanych kierowców.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.