Mariusz Parkitny

Chcieli wnieść broń na finał regat w Szczecinie. Co z zatrzymanymi?

Chcieli wnieść broń na finał regat w Szczecinie. Co z zatrzymanymi?
Mariusz Parkitny

Policja zabezpieczyła noże, broń, amunicję, kastety, paralizator.

Przez pięć dni zlotu żaglowców w Szczecinie policjanci skontrolowali 33 tysiące osób, 8 tysięcy wylegitymowano, przeprowadzili ponad 5700 kontroli bagażu. Kilka przypadków może niepokoić.

- Zabezpieczyliśmy narzędzia, które miały być wniesione na teren imprezy - mówi kom. Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.

W piątek, w jednym z tzw. punktów przesiewowych, znaleziono w torbie 23-latka broń śrutową z amunicją śrutową. Dzień później w okolicach Trasy Zamkowej policjanci przejęli m.in. kastet i paralizator. W kolejnym punkcie przesiewowym mężczyzna chciał wnieść na teren regat nóż o długości 20 cm i gaz pieprzowy. Kolejny miał przy sobie cztery noże kuchenne.

- W następnych dniach policjanci zabezpieczyli także scyzoryki, noże motylkowe oraz środki odurzające. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przed wniesieniem na teren regat - dodaje kom. Kimon.

Nie wiadomo czy w swoim podsumowaniu zlotu, policjanci wymienili wszystkie przypadki niepokojących incydentów, aby nie niepokoić opinii publicznej.

Faktem jest, że w trakcie kilkudniowej imprezy nie doszło do żadnych poważniejszych wypadków.

Ale powstaje pytanie, co dalej z osobami, u których znaleziono niebezpieczne przedmioty. Policja nie łączy tych zdarzeń, co oznacza, że zatrzymane osoby nie współpracowały ze sobą w organizacji jakiejś nielegalnej akcji.

Zarzuty, opinie

- W zależności od sprawy część z tych osób od razu została doprowadzona do komisariatów policji i rozliczona, tj. postawiono im zarzuty - mówi podkom. Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji.

Część osób została przesłuchana, a z zarzutami wstrzymano się do momentu zebrania właściwego materiału dowodowego.

- Jak choćby przy sprawach za posiadanie narkotyków, gdzie należy przeprowadzić dodatkowe badania podejrzewanego bądź materiału, który został zabezpieczony - dodaje Rudzińska.

Większość z zatrzymanych to osoby, które odpowiedzą o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz za wykroczenie dotyczące zakazu posiadania niebezpiecznych przedmiotów w miejscu publicznym. Grożą im grzywny, a nawet kary więzienia.

Policjanci kontrolowali też łodzie i samochody. Szukali za pomocą luster wkładanych pod podwoziem materiałów wybuchowych. Sprawdzili tysiąc pojazdów. Materiałów wybuchowych nie znaleziono, zatrzymano za to 31 pijanych kierowców.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Szczecińskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Szczecińskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Szczecińskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Mariusz Parkitny

Dziennikarz Głosu Szczecińskiego od prawie dwóch dekad. Także ww.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl, Nasze Miasto Szczecin, Trendy. Z wykształcenia prawnik. Zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce.
Znajdziecie mnie też na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.