Marek Rudnicki

Chcą produkować komórki macierzyste w Szczecinie. Zainwestują miliony dolarów

Chcą produkować komórki macierzyste w Szczecinie. Zainwestują miliony dolarów
Marek Rudnicki

Amerykańskie konsorcjum planuje zainwestować u nas miliony dolarów.

Do Szczecina przyjechał Jerzy Szymczyk, dyrektor Genesis Group International Holding Limited z Nowego Jorku. Szuka miejsc, w których amerykańskie konsorcjum mogłoby rozpocząć produkcję komórek opartą na badaniach szczecinianina prof. Mariusza Ratajczaka, który od lat pracuje na Uniwersytecie Louisville w Kentucky.

- Poszukujemy nieruchomości o powierzchni zabudowy około 10 tys. mkw., niekoniecznie zlokalizowanych w jednym miejscu - mówi Jerzy Szymczyk. - Konsorcjum na inwestycje w Polsce ma około 50 mln dolarów.

Arkadiusz Litwiński z Biura Strategii miasta obiecał przygotować amerykańskim inwestorom propozycje w ciągu tygodnia.

Prof. Ratajczak i jego zespół opracowali metodę namnażania komórek macierzystych poza organizmem.

- Do tej pory z krwi pępowinowej udawało się wyizolować 10-15 tys. tych niezaprogramowanych komórek VSELs (very small embrionic like stem cells) - wyjaśnia Szymczak. - To bardzo mało, aby uzyskać materiał potrzebny do „produkcji” nowego organu.

O co chodzi z tą „produkcją”?

Komórki VSELs po ich zaprogramowaniu wykazują podstawowe cechy embrionalnych komórek macierzystych. Mogą tym samym przekształcać się w różne wyspecjalizowane komórki, z których powstają konkretne organy ciała. W przeciwieństwie do komórek macierzystych izolowanych z zarodków ludzkich VSELs nie tworzą tzw. potworniaków, a ich ekspansja nie grozi powstaniem nowotworu.

Dzięki takim komórkom można uzyskać nie tylko nową, młodą skórę, ale przede wszystkim nowe serce, wątrobę czy inne organy ciała.

Jak zapewnia Szymczyk, zakończyły się już badania laboratoryjne. Konsorcjum wyprodukowało specjalistyczne urządzenia, sortery, do uzyskiwania tych komórek. Koszt jednego to 1,8 mln USD i takie miałyby stanąć w Szczecinie.

- Chcemy wejść z wynalazkiem na giełdy w Nowym Jorku i Londynie, ale przed tym musimy uruchomić produkcję, by zaoferować akcjonariuszom gotowy produkt - mówi Szymczyk. - Profesor zasugerował, aby tym miejscem był Szczecin, skąd pochodzi też jego żona Elżbieta.

Komórki VSELs: czy będą u nas produkowane?

Amerykańskie konsorcjum zaproponowało Szczecin. To sugestia prof. Mariusza Ratajczaka, twórcy metody produkcji komórek macierzystych.

Laboratoria i miejsca pracy sorterów miałyby zająć około 2000mkw., pozostałe 8000 tys. mkw. to szpital dla pacjentów. Takie są plany konsorcjum.

- Dziś koszty zastosowania metody komórek macierzystych są tak ogromne, liczone w milionach, że stać na nie tylko szejków - mówi Jerzy Szymczyk. - Metoda profesora Ratajczaka pozwala znacznie je obniżyć, do poziomu zwykłych ludzi.

- Naukowcy powinny zająć się badaniami, a tu powinna być utworzona spółka, która zajmie się wszelkimi kwestiami organizacyjnymi, w tym pozyskaniem nieruchomości - uważa prof. Edward Urbańczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego. - Myślę, że taką grupę specjalistów zdołają wyłonić połączone siły szczecińskich uczelni.

- Jesteśmy w stanie zaproponować różne nieruchomości prywatne - dodaje Andrzej Kamro-wski z firmy Windestate.

Marek Rudnicki

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Clostilbegyt leki sprzedam clomid clomifen clomiphene citrate lek bezplodnosc odblok owulacja jajeczkowanie

Sprzedam klomid clomifene citrate 50mg, opakowanie 10 tabletek, jeden listek. Po 50zl za listek.
Nazwa leku Ovinum Antiestrogen.
Wazny 01.2026.
Producent Biopharm, Tajlandia.
Poczta 10zl i przelew na pko.
Lub wysle bezposrednio z Tajlandii - poczta rejestrowana 40zl idzie 10-15 dni.
dziekuje
Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsapp

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol tynidazol

Oferuje leki przeciw pasozytom:

Iwermektyna 6mg 30zł. Listki po 2 tabletki, pudelko, ulotka.
- glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy jeść na 2 h przed i 2 h po jego podaniu.

Zen Plus - lek kombinowany składający się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, 30zl, ważny 12.2023, listki po 1 tabletce` w pudełku kartonowym. Ten lek jest silniejszy od osobno podawanych Iwermetyny i Zentelu Albendazol, dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach.

Prazykwantel 600mg 7.5zł, ważny 08.2023, opakowanie szpitalne pod nazwą Opticide 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek - przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 75mg na kg dziennie przez 3 dni na przywry.

Zentel Albendazol 400mg 10zł - obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

Metronidazol 400mg 3zl, listki po 10 tabletek - pierwotniaki, pasożyty, bakterie beztlenowe, giardia, rzęsistek, odleżyny, owrzodzenia, ameboza, giardiaza, lamblioza.

Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 06.2024, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek - glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

Yomesan Niklozamid 500mg 7.5zł, ważny 01.2024, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym - tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

Tez inne leki:

SPRZEDAM LEKI PASOZYTY GRZYBICE PRAZYKWANTEL IWERMEKTYNA ANTYBIOTYKI YOMESAN ZENTEL VERMOX ORUNGAL METRONIDAZOL TYNIDAZOL FLUKON

Sprzedam leki trudno dostępne deficytowe braki antybiotyki apteka tajska lek apteczny farmacja tajskie

Sprowadzę z Tajlandii na zamówienie dowolne leki, których brakuje w Polsce i Europie.
Proszę napisz nazwę, stężenie, przybliżoną ilość.

Jan Krongboon
massagelondon gmail com
0066994403698 whatsap telegram

W Tajlandii większość leków jest bez recepty.
Kupuje w hurtowni farmaceutycznej, która zaopatruje kliniki i szpitale, więc oprócz opakowań detalicznych, to są opakowania duże, zbiorowe, do 1000 tabletek.
Będą to najnowsze partie produkcyjne, z wieloletnimi datami ważności, do 5 lat.

W ostatnich tygodniach piszą do mnie lekarze i inni medycy, z zapytaniami o leki niedostępne lub trudno dostępne. Nawet oni, mając dostęp do recept, nie są w stanie znaleźć tych leków w potrzebnych ilościach. Dlatego właśnie rozszerzam swoją usługę.
Sprowadzaniem braków leków zajmuję się od 5 lat.
Mam w Polsce zapas 30 leków, ograniczony wybór i ilości.
Wyślę bezpośrednio z Tajlandii przez pocztę rejestrowaną 40zł, idzie do Europy 2-3 tygodnie.
Gwarantuję dotarcie paczki zatrzymanej przez celników - wysyłam bezpłatną paczkę zastępczą.

Nie zajmuję się lekami odurzającymi, uzależniającymi, przeciwbólowymi, psychotropami. Proszę nie pytać mnie o takie leki.

Dziękuję
Janek Krongoon

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.