Bogna Skarul

Ceny poszły w górę, bo więcej pieniędzy jest na rynku

Wszystko drożeje. Najlepiej widać to przy okazji robienia zakupów w warzywniaku. Więcej zapłacimy też za nabiał, pieczywo i produkty sypkie Wszystko drożeje. Najlepiej widać to przy okazji robienia zakupów w warzywniaku. Więcej zapłacimy też za nabiał, pieczywo i produkty sypkie
Bogna Skarul

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2019 r. wzrosły w ujęciu rocznym o 2,8 proc. - wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. Lecz spora grupa ekonomistów z tymi danymi się nie zgadza.

- Bo to przecież widać w sklepach, robiąc zakupy - mówi prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. - Warzywa zdrożały dwu-, a nawet trzykrotnie, i to nie tylko pietruszka czy ziemniaki.

Dużo droższe jest też masło, jajka, pieczywo. Makaron podrożał o ponad 100 proc., droższy jest nawet cukier - o 17 proc. Z kolei wśród owoców i warzyw najmocniej podrożały ziemniaki (o 159 proc.), pomidory (33 proc.) i papryka czerwona (17,6 proc.). W kategorii słodycze, używki, napoje oraz produkty sypkie najmocniej podrożała mąka (22 proc.) i czekolada (21,5 proc.).

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.