Cała Polska się śmieje z białostockich policjantów. Bo wycinali konfetti [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. KWP Białystok

Cała Polska się śmieje z białostockich policjantów. Bo wycinali konfetti [ZDJĘCIA]

Kolorowe papierki zostały zrzucone ze śmigłowca podczas Święta Niepodległości w Augustowie. Gościem był wiceminister Jarosław Zieliński.

Podczas uroczystości, których jednym z organizatorów był właśnie podlaski garnizon policji, oprócz „biegu o puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji”, główną atrakcją było biało-czerwone konfetti, które rozrzucono z helikoptera Straży Granicznej.

Jak się okazało po miesiącu, nie były to zwykłe kolorowe papierki. Powycinali je - dzień przed obchodami - funkcjonariusze policji z oddziału prewencji w Białymstoku. TVN24, które sprawę odkryło, podało, że dodatkową robotę dostało dziewięciu policjantów. Rzecznik podlaskiego komendanta zresztą to potwierdza.

- Były to trzy ryzy papieru biurowego, które zostały pocięte przez dziewięciu funkcjonariuszy przyjętych od trzech dni - mówi nam podinsp. Andrzej Baranowski. - Takie osoby w tym momencie były przed przeszkoleniem, nie posiadały uprawnień, wiedzy i nie mogły być kierowane do służby zewnętrznej - twierdzi.

Niewielu przekonuje. Sprawa stała się głośna na całą Polskę. Na filmach sprzed miesiąca widać podlaskiego posła i wiceministra spraw wewnętrznych defilującego wśród policjantów. Na innych ujęciach widać jak z nieba leci konfetti.

- Przypomina mi się film „Miś” i łubu-dubu - ocenia Marek Jakubiak z Kukiz’15.

Inaczej widzi to rzecznik komendanta wojewódzkiego.

- Doniosłość i powaga tego święta jest tak duża, że policjanci garnizonu podlaskiego dołożyli wszelkich starań, aby obchody odbyły się godnie oraz uroczyście i były przy tym atrakcyjne dla zgromadzonych mieszkańców.

Jeszcze w piątek, gdy afera wybuchła, komendant główny policji wszczął kontrolę u podlaskich policjantów. Na polecenie wiceministra Zielińskiego. On sam uczestniczył w tym dniu w Białymstoku w konferencji o bezpieczeństwie seniorów. Egzotycznym tańcem powitała go grupa Sen Hawajów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.