Bydgoszczanie na Facebooku - gdzie warto zaglądać?

Czytaj dalej
Sławomir Bobbe

Bydgoszczanie na Facebooku - gdzie warto zaglądać?

Sławomir Bobbe

Co mieszkańcy miasta robią w najpopularniejszym serwisie społecznościowym? Proponujemy grupy i strony, gdzie dzieje się najwięcej i najciekawiej.

Bydgoski Facebook jest bardzo pojemny. Swoje strony maja kluby sportowe, kibice, szkoły, uczelnie, parafie, instytucje i urzędy, politycy, samorządowcy, fani bydgoskiej historii, miłośnicy gotowania. Szukający pracy i ją oferujący, drwiący z bydgoskiej rzeczywistości i traktujący ją śmiertelnie poważnie. Pokazują się również bydgoskie firmy i usługodawcy, sprzedający i kupujący rozmaite usługi i towary. Nawet Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt w Bydgoszczy ma niemal 500 fanów.

Dominator jest jednak jeden - to potężna grupa „bydgoszczanie”, którą polubiło już ponad 150 tysięcy fanów, zapewne nie tylko bydgoszczan. Tak liczne grono odbiorców sprawia, że administracja nie zawsze jest w stanie upilnować na grupie porządku. Niektórzy obserwatorzy stwierdzają, że grupa ta to właściwie zjawisko socjologiczne, a nawet „stan umysłu”. Posty, a więc nowe wiadomości, pojawiają się tu co kilka, kilkanaście minut. Ofertę sprzedaży auta, uzupełnia homofobiczny post, propozycja sponsorowania samotnej matki z dzieckiem (byle nie miała więcej niż 25 lat), zachęta do adopcji psa i skorzystania z usług malowania paznokci. Chwilę później pojawia się relacja z wypadku drogowego okraszona zdjęciami, pytanie o specjalistę od remontów schodów, żartobliwe memy i polityczne wrzutki. I tak przez całą dobę.

Przeczytaj dalszą część arykułuo najciekawszych i największych grupach facebookowych w Bygoszczy

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.