Bydgoszcz. Zwycięzcy wyborów samorządowych dzielą łupy i stanowiska

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz. Zwycięzcy wyborów samorządowych dzielą łupy i stanowiska

Sławomir Bobbe

Lewica straci stanowiska w radzie miasta i w ratuszu, zajmą je ludzie Koalicji Obywatelskiej. Jednak dla wszystkich zwycięzców miejsc nie wystarczy. Kto obejdzie się smakiem?

16 listopada nowi radni otrzymają oficjalne dokumenty powołujące ich na stanowiska, trzy dni później rada zbierze się już w nowym składzie i wybierze swoje prezydium oraz szefów ratuszowych komisji. Czeka nas zmiana pokoleniowa na kluczowych stanowiskach.

Spora niespodzianka czeka nas na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy. Dotychczasowy przewodniczący Zbigniew Sobociński nie wystartował w wyborach, a Lech Zagłoba-Zygler, jego zastępca niczym doświadczony pedagog uznał, że czas zwolnić miejsce dla kogoś młodszego i zadowolić się ma stanowiskiem zastępcy - wynika z informacji, które docierają do „Expressu”. Przewodniczącą zostanie więc młoda, ale z doświadczeniem dwóch kadencji na karku Monika Matowska.

Archiwum Polska Press

- Słyszałam takie informacje, ale nie chcę niczego potwierdzać, zanim decyzje nie zapadną. Czy taka propozycja padnie, zobaczmy - mówi Monika Matowska, której doskonały wynik wyborczy pozwala myśleć o najważniejszych stanowiskach w radzie.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.