Buspas bardzo wolnej jazdy - bydgoscy drogowcy zaskoczeni

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
WM

Buspas bardzo wolnej jazdy - bydgoscy drogowcy zaskoczeni

WM

Drogowcy zostali zaskoczeni ogromem prac przy przekładaniu instalacji podczas budowy kawałka buspasa na Wałach Jagiellońskich w Bydgoszczy. Ale podobno wszystko idzie, jak trzeba.

Budowa buspasa wzdłuż Wałów Jagiellońskich ruszyła na początku lipca. I od tego czasu w centrum miasta mamy wąskie gardło, bo szerokość jezdni ograniczono słupkami.
Jak wiemy nieoficjalnie, Zarząd Dróg Miejskich został zaskoczony ogromem prac przy przekładaniu podziemnej infrastruktury. W dodatku energetycy korzystając z okazji zaczęli kłaść tu kable. A infrastruktura miała być gotowa... pod koniec lipca. - Zanim jeszcze firma przystąpiła do realizacji zadania, było wiadomo, że w pierwszej kolejności będzie należało wykonać wycinkę drzew, a następnie przebudowę infrastruktury podziemnej poszczególnych gestorów sieci - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik drogowców. - Zresztą w tej chwili, to co widać to właśnie prace ziemne prowadzone w porozumieniu z jednym z nich.
Wczoraj po południu na Wałach pracowały... dwie osoby. - Dosłownie za moment infrastruktura zostanie przełożona - zapewnia Krzysztof Kosiedowski.

- Jak długo to potrwa?!

przeczytaj ciąg dalszy artykułu

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.