Wojciech Kulig

Burmistrz otrzymał flagę państwową z okazji 700-lecia

Burmistrz otrzymał  flagę państwową z okazji 700-lecia
Wojciech Kulig

Podczas obchodów Dnia Flagi w Warszawie prezydent RP Andrzej Duda wręczył burmistrzowi Sławna flagę państwową z okazji 700-lecia miasta.

Obchody Święta Flagi, w których wziął udział burmistrz Sławna Krzysztof Franken-stein rozpoczęły się od podniesienia sztandaru na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Następnie na dziedzińcu Belwederu odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych oraz wręczenie flag narodowych.

Z okazji 700-lecia miasta burmistrz Sławna otrzymał z rąk prezydenta RP flagę państwową. - Niech te flagi powiewają nad waszą działalnością, niech zawsze będą symbolem Rzeczypospolitej, która niezależnie od tego gdzie będziecie na świecie była zawsze z wami. I żebyście wy zawsze dumnie pod flagą Rzeczypospolitej stali - powiedział w trakcie uroczystości prezydent RP Andrzej Duda.

Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy prezydent odwiedzi Sławno. Zaproszenie na obchody 700-lecia miasta wysłano już wiele miesięcy temu. Kancelaria Prezydenta RP na razie jednak milczy w tej sprawie. - Na razie nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego pisma, co do przyjazdu prezydenta RP na obchody rocznicowe do Sławna. Możemy być pewni, że tak jak zapowiadał wcześniej objął 700-lecie patronatem - mówi nam Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna. Pewne jest jednak to, że w trakcie uroczystej sesji Rady Miasta prezydenta RP w Sławnie nie będzie. Władze miasta obawiają się, że mogłoby to sparaliżować całe obchody. - Jeśli wizyta w Sławnie zostanie potwierdzona odbędzie się ona w zupełnie innym dniu. Poświęcony on będzie tylko odwiedzinom prezydenta - dodaje Krzysztof Frankenstein.

Z ostatnich informacji wynika też, że zamiast prezydenta RP w uroczystościach w Sławnie może wziąć udział ktoś z Kancelarii Prezydenta RP. Wszystko ma się wyjaśnić w przeciągu kilku najbliższych dni.

Tymczasem w najbliższą sobotę ruszają imprezy związane z jubileuszem 700-lecia Sławna. Wszystkie najważniejsze wydarzenia będą miały miejsce na placu kardynała Wyszyńskiego tuż obok kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

6 maja w sobotę na placu Wyszyńskiego władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców Sławna i okolic na wydarzenia plenerowe organizowane w ramach sławieńskiej majówki ,,Starcie Mocarzy -Strongman”. - Od godziny 13.00 na placu Wyszyńskiego dostępne będą dmuchańce dla dzieci i stoiska gastronomiczne. O godzinie 14.00 wystartują zawody armwrestling , czyli siłowanie na rękę przygotowane przez Uczniowski Klub Sportowy GROM w Sławnie - zapowiada Rafał Szymczewski z promocji i współpracy zagranicznej w Urzędzie Miejskim w Sławnie. O godzinie 16.00 rozpocznie się główna część imprezy, czyli pokazy i zmagania strongmanów. Główne uroczystości i wydarzenia związane z 700-leciem Sławna zaplanowano na dni 19-21 maja.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.