Ewa Andruszkiewicz

Brudne sztućce, a na talerzu nie to, co zamówiliśmy. Kontrole inspektorów w nadmorskich lokalach

Kontrole inspektorów wykazały m.in., że niektóre lokale serwują kebaby z baraniny bez... baraniny Fot. Piotr Krzyżanowski Kontrole inspektorów wykazały m.in., że niektóre lokale serwują kebaby z baraniny bez... baraniny
Ewa Andruszkiewicz

Plamiak zamiast dorsza, kebab z baraniną bez baraniny, oscypek zastąpiony tańszym, wędzonym serem - oto jak nadmorskie restauracje nabijają turystów w butelkę. Przed nieuczciwymi praktykami ostrzega w związku ze zbliżającym się sezonem pomorska inspekcja handlowa.

- Radziłbym zwrócić szczególną uwagę na czystość lokalu, przede wszystkim obrusów, naczyń, sztućców, toalet. Zawsze należy sprawdzać, czy w miejscu ogólnodostępnym lub na zewnątrz w pobliżu drzwi wejściowych umieszczony został cennik. Chodzi o to, aby goście mieli możliwość sprawdzenia cen jeszcze przed zajęciem miejsca przy stoliku i złożeniem zamówienia. Po konsumpcji pamiętajmy, aby zobaczyć, czy cena podana w karcie jest zgodna z ceną wybitą na paragonie. Upewnijmy się też, czy do rachunku nie został doliczony produkt, który nie został przez nas zamówiony - mówi Waldemar Kołodziejczyk, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku, i dodaje, że ostatnie kontrole przeprowadzone w nadmorskich restauracjach, smażalniach ryb i barach wykazały liczne nieprawidłowości naruszające interesy klientów.

W ilu nadmorskich lokalach inspekcja stwierdziła nieprawidłowości?

Jakie nieprawidłowości w lokalach było najwięcej?

Jakie kary spadły na nieuczciwych właścicieli lokali?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Andruszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.