Brawo! U nas na S6 znowu się dzieje

Czytaj dalej
Fot. www.facebook.com/s6.obwodnicakoszalina
Marzena Sutryk

Brawo! U nas na S6 znowu się dzieje

Marzena Sutryk

Ruszają pierwsze prace na odcinkach drogi S6 Goleniów - Koszalin

Rusza budowa trzech odcinków drogi ekspresowej S6 (Goleniów - Nowogard, Płoty - Kiełpino i Kiełpino - Kołobrzeg), które posiadają już decyzje ZRID (decyzje o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji). - Obecnie wykonawcy prowadzą prace przygotowujące plac budowy do rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jednocześnie trwa procedura odszkodowawcza prowadzona przez wojewodę zachodniopomorskiego; rzeczoznawcy szacują wartość nieruchomości przejętych pod drogę.

W następnych tygodniach powinny być gotowe decyzje ZRID na kolejne odcinki drogi S6 (łącznie jest ich sześć w naszym województwie o długości 120 km). Na wiosnę będą już prowadzone roboty budowlane na wszystkich odcinkach S6 od Goleniowa do Koszalina. Inwestycja powinna się zakończyć w 2019 roku.

- Przed wjazdem maszyn budowlanych i rozpoczęciem prac ziemnych trzeba wykonać szereg robót przygotowawczych - dodaje Mateusz Grzeszczuk. - Przede wszystkim przenieść to, co jest na mapach w teren. Konieczne jest również dokonanie rozpoznania saperskiego terenu inwestycji. Wykonawca musi przygotować zaplecze budowy, składy materiałów budowlanych. Trzeba też wyciąć drzewa.

PODPISZ PETYCJĘ ONLINE

Marzena Sutryk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.