Maciej Czerniak

Białoruska telewizja: „Czarne Pająki” z Bydgoszczy prowadzą ofensywę informacyjną. MON: To fake

W programie białoruskiej telewizji prezenter sugerował, że jednostka z Bydgoszczy wywiera wpływ na sytuację polityczną Fot. ONT W programie białoruskiej telewizji prezenter sugerował, że jednostka z Bydgoszczy wywiera wpływ na sytuację polityczną
Maciej Czerniak

Temat Bydgoszczy pojawił się w kontekście napiętej sytuacji w Białorusi w tamtejszej państwowej telewizji ONT. Prowadzący mówił o specjalnej jednostce walki psychologicznej sugerując, że znad Brdy prowadzi działania destabilizacyjne.

Informację o szokujących doniesieniach telewizji ONT podał 1 września Biełsat. Chodzi o program „Kontury” wyemitowany w państwowej stacji kilka dni temu.

Temat rzekomej polskiej ingerencji w wydarzenia na Białorusi - jak podaje Biełsat - prezenter ONT rozpoczyna od działań określanych jako “soft power”. Wśród mediów mających wywierać wpływ na sytuację polityczną i społeczną na Białorusi prowadzący program Juryj Hrojerau wylicza, m.in. Telewizję Biełsat, działające na terenach przygranicznych Radio Racja, ale również Euroradio – Europejskie Radio dla Białorusi oraz portal Charter’97. Tej wyliczance towarzyszy rzucone pytanie zawierające jednak jawną sugestię: Nie jest to jawna presja informacyjna? – pyta prowadzący program Juryj Hrojerau.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.