Belfer jak wolontariusz. Pracuje często za darmo

Czytaj dalej
Fot. Szymczak Krzysztof
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Belfer jak wolontariusz. Pracuje często za darmo

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Jeśli nauczyciel prowadzi zajęcia wyrównawcze, należą mu się za to pieniądze - twierdzi ZNP, powołując się na nowe przepisy.

Gdy od września 2016 roku rząd PiS zlikwidował godziny karciane, mówiło się, że nauczyciele nie będą już pracować za darmo. Przedtem każdy z nich musiał przepracować dodatkowo jedną lub dwie godziny w tygodniu (w zależności od typu szkoły). Godziny te wykorzystywano głównie na zajęcia pozalekcyjne, ale też kierowano nauczycieli do pracy w świetlicy. Nie było za nie dodatkowego wynagrodzenia.

I właściwie niewiele się zmieniło. - Choć nie ma już godzin karcianych, to w naszej szkole te dwie dodatkowe godziny tygodniowo na zajęcia pozalekcyjne pozostały - mówi Marek Wódecki, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 we Włocławku.

Co nowe przepisy oznaczają w praktyce? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.