Będzie coraz ciaśniej na buspasach

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Będzie coraz ciaśniej na buspasach

Sławomir Bobbe

Buspasy to wydzielone miejsca na jezdni, po których wolno poruszać się jedynie autobusom. W bydgoskich realiach to jednak fikcja.

- Jeżdżę autobusem na co dzień i widzę, że właściwie za każdym razem auta korzystają z buspasa przy wjeździe na rondo Toruńskie - irytuje się pan Bartosz z Fordonu. - To samo jest z krótkim buspasem na Wałach Jagiellońskich. Kierowcy mają gdzieś, że nie wolno im tam wjeżdżać, a pasażerowie autobusów kwitną w korkach. Najbardziej zdziwiła mnie akacja policji, która rzekomo monitorowała rondo Toruńskie. Policjanci chwalą się, że złapali kierowców na jeździe „na czerwonym”. Zastanawiam się, ilu w tym czasie ukarali kierowców, którzy wciskali się buspasem?

Pas jeden, chętnych wielu

Wbrew powszechnej opinii w Bydgoszczy buspasem mogą jeździć nie tylko kierowcy autobusów. Ten przywilej dotyczy również bydgoskich taksówkarzy (możliwość jazdy buspasami przez taksówkarzy regulują samorządy według własnego uznania). U nas przywilej dla taksówkarzy nie ma ograniczeń, buspasem mogą jeździć także wtedy, gdy nie wiozą pasażera.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.