Będą pływali w basenie do białego rana

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Katarzyna [email protected]

Będą pływali w basenie do białego rana

Katarzyna [email protected]

Kraulem, żabką, motylkiem i na plecach - to będzie pierwsza taka impreza w mieście. Na basenie „Czwórka”, który mieści się na Błoniu z soboty na niedzielę miłośnicy wody ustanowią rekord pływalni.

- Spróbować swoich sił może każdy - zachęca Mieczysław Przybysz, kierownik basenu. - Zaczynamy o 18, ale odwiedzić nas można o dowolnej porze.

III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „Otyliada” zostanie zorganizowany na 42 basenach. Już zapisało się do niego ponad tysiąc osób. Najwięcej chętnych pochodzi z Częstochowy, Lipna i Nakła.

- Maraton swoją nazwę zawdzięcza naszej wspaniałej pływaczce Otylii Jędrzejczak - tłumaczy Przybysz. - Byliśmy pierwszym basenem w kraju, który zwrócił się do pomysłodawców imprezy z propozycją jej zorganizowania.

Nocne pływanie rozpocznie się 12 marca o godz. 18 i potrawa do szóstej rano. Zapisywać można się było przez internet, ale jeśli ktoś nie zdążył to nic straconego. Zgłosić swój udział można bowiem także na miejscu w dniu maratonu. Wpisowe kosztuje 15 złotych i zostanie przeznaczone na poczęstunek oraz drobne upominki. - Nie trzeba być mistrzem pływackim, aby wziąć udział w imprezie - uzupełnia Przybysz. - Wszystkim uczestnikom zmierzymy dystans, który będą w stanie przepłynąć. Chodzi nam przede wszystkim o promowanie tego sportu wśród mieszkańców.

Od dwóch lat „Otyliada” odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami”.

I Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „Otyliada" zorganizowano w 2014 roku. Wzięły w nim udział 1722 osoby, które na 32 pływalniach przepłynęły ponad sześć tysięcy kilometrów. Najliczniej zapełniona była pływalnia MOSiR w Myszkowie, gdzie przybyło 300 osób. Najstarszym uczestnikiem maratonu był prawie 85-letni Juliusz Kubisz, który w Strzelinie przepłynął 10 kilometrów, a najmłodszą 7-miesięczna Ala Krawczuk, która we Włocławku na plecach taty pokonała 250 metrów. Najdłuższy dystans 30 kilometrów przepłynęła w Żarach Monika Winnicka.

II Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki rozegrany został w nocy z 28 lutego na 1 marca 2015 roku. Na 36 pływalniach wzięło w nim udział 2324 uczestników, którzy przepłynęli ponad osiem tysięcy kilometrów. Zwycięzcami zostali ex aequo Mateusz Fajfer i Maciej Ogrodnik, którzy w Strzelinie pokonali 35 kilometrów. Podobnie jak rok wcześniej najstarszym uczestnikiem „Otyliady” był Juliusz Kubisz, który mając blisko 86 lat przepłynął w Strzelinie 13 km. Natomiast dwulatkowie Mieszko Walczak w Łazach i Michał Dębicki w Namysłowie byli najmłodszymi uczestnikami.

Katarzyna [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.