Bądź rozważny na drodze, patrz i słuchaj, aby nie zginąć pod kołami

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marek Weckwerth

Bądź rozważny na drodze, patrz i słuchaj, aby nie zginąć pod kołami

Marek Weckwerth

Młoda kobieta w kapturze idzie chodnikiem i wysyła smartfonem sms-y. Skupiona na tej czynności wchodzi na zebrach wprost pod koła rozpędzonego samochodu. Nawet nie spojrzała na jezdnię...

To tylko spot policyjnej akcji edukacyjnej „Bądź smart na przejściu dla pieszych”, ale jakże realistyczny. Tak zachowuje się mnóstwo pieszych, najczęściej młodych. Ba, coraz częściej robią to podczas jazdy rowerzyści.

Akcję przygotowali kujawsko-pomorscy funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy chcą uświadomić, jak istotna jest rozwaga, rozsądek i ostrożność.

Śmierć mocno kosi

Te cechy mogą rozstrzygać o życiu lub śmierci. W 2017 w naszym regionie doszło do 277 wypadków z udziałem pieszych, w których śmierć poniosły 34 osoby, a 248 zostało rannych.

Więcej statystyk z dróg w regionie - czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.