Kamila Kamiennik

Bądź eko! Oddaj stare książki i kartony, odbierz drzewko!

Irmina Brzezińska, nauczycielka z ZSOiT w Żarach wspólnie z uczniami zbierała makulaturę w ramach akcji Drzewko za makulaturę. Fot. Kamila Kamiennik Irmina Brzezińska, nauczycielka z ZSOiT w Żarach wspólnie z uczniami zbierała makulaturę w ramach akcji Drzewko za makulaturę.
Kamila Kamiennik

Już po raz piąty uczniowie żarskiego Ceramika, biorą udział w akcji ,,Drzewko za makulaturę’’, organizowanej przez burmistrza.

Każdy z nas ma niepotrzebne papiery, książki, stare zeszyty, które zalegają w naszych szufladach. Dzięki akcji ,,Drzewko za makulaturę’’ dajemy jej drugie życie, a w zamian otrzymujemy roślinkę, która będzie ozdobą naszego podwórka, lub terenu obok szkoły. Na taki pomysł już kilka lat temu wpadła młodzież wraz z nauczycielami z żarskiego ceramika. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, po raz piąty wzięli udział w ekologicznym przedsięwzięciu, organizowanym przez burmistrz Żar, Danutę Madej.

- W tym roku to już piąta akcja, w której starą makulaturę można zamienić za drzewko. W ubiegłym roku zebraliśmy prawie 14 ton makulatury i wydaliśmy około trzech tysięcy drzewek.  Akcja pod hasłem “Drzewko za makulaturę” to znakomita okazja, by pozbyć się zalegającej w domu makulatury, a w zamian otrzymać sadzonki drzewek. Za każde pięć kilogramów makulatury otrzymujemy jedno drzewko - informuje Magdalena Wittchen z UM Żary.

Miłość do roślin uczniów Ceramika
Uczniowie żarskiego ceramika od początku trwania przedsięwzięcia, biorą w nim udział.
- Dzięki tej akcji zyskaliśmy mnóstwo drzewek i roślin, które wiosną są ozdobą naszej szkoły - mówi Arleta Śniatecka, dyrektor ZSOiT w Żarach. - W naszej szkole od pięciu lat uczymy przyszłych architektów krajobrazu. Gdy wprowadziliśmy ten kierunek do oferty naszej szkoły, staramy się, żeby teren przed budynkiem był naszą wizytówką - dodaje A.Śniatecka.
Rzeczywiście plac przed placówką cieszy nie tylko oko, ale również wielbiciele pięknie pachnących azalii będą zachwyceni. Co roku klomb z kwiatami i tujami wzbogaca się o nowe gatunki roślin, o które na co dzień dbają uczniowie technikum architektury krajobrazu.
- Za każde pięć kilogramów makulatury, możemy otrzymać jedno drzewko. W zeszłym roku udało nam się zebrać 300 kilogramów starych gazet, kartonów i książek, i zamieniliśmy to na rosliny. Do akcji włączyło się sporo uczniów, którzy codziennie przez kilka dni przynosili niepotrzebną makulaturę - wyjaśnia A.Śniatecka.

Ekologia na pierwszym miejscu
Koordynatorem akcji w żarskim ceramiku jest Irmina Brzezińska, która na co dzień uczy młodzież zajmującą się architekturą krajobrazu.
- Do tej pory zebraliśmy 150 kilogramów makulatury. Akcja jest tym bardziej pozytywna, że promuje ekologię - mówi Irmina Brzezińska.

Jedną z osób, które są szczególnie zaangażowane w akcję ,,Drzewko za makulaturę’’ jest Dagmara Burtkiewicz, uczennica trzeciej klasy technikum architektury krajobrazu.
- W tym roku moja szkoła już po raz piąty wzięła udział w akcji wymiany makulatury za drzewko. Wspólnie z kolegami wiążemy kartony, gazety, książki w pięcio kilogramowe paczki, żeby w przyszłą sobotę wymienić je na drzewko - mówi Dagmara Burtkiewicz

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.