Awantura o finansowanie lekcji islamu na sesji rady miasta w Częstochowie ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
janusz strzelczyk

Awantura o finansowanie lekcji islamu na sesji rady miasta w Częstochowie ZDJĘCIA

janusz strzelczyk

Częstochowscy radni atakowali się bez pardonu na dzisiejszej sesji rady miasta przed głosowaniem w sprawie finansowania lekcji religii islamu dla częstochowskich uczniów. Raptem "aż" trojga uczniów, dzieci z małżeństw mieszanych, polsko-arabskich, obywateli polskich, mieszkańców Częstochowy.

Prym w atakach na fakt płacenia za lekcje z budżetu miasta (chodzi o kwotę 1100 zł rocznie, słownie tysiąc sto) wiedli dwaj radni klubu PiS Krzysztof Janik i Artur Sokołowski. Zwłaszcza ten pierwszy straszył islamskim terroryzmem, cytując skrajnych imamów i dodatkowo hejty internetowe wymierzone w lewicowe władze Częstochowy.

W żadnym klubie radnych nie było dyscypliny głosowania. Radna Anna Majer z PiS, miała diametralnie inną opinię od klubowych kolegów Janusa i Sokołowskiego. - Każdy ma prawo do wyznawania takiej religii jaką chce - mówiła Anna Majer.

Kluby Lewica, PO były za przyjęciem uchwały. Część klubu Mieszkańcy Częstochowy też. Na sesję przyszli młodzi działacze partii KORWiN. Z transparentami przeciwko islamowi. Odczytali list ich lidera Janusz Korowin-Mikkego, aby nie finansować w ogóle nauki religii w szkołach. I tu mieli sojusznika w radnym Łukaszu Wabnicu (SLD) , który też jest przeciw i dlatego głosował przeciw uchwale. Korwinowcom chodziło też o to , aby lekcji islamu nie prowadziła Liga Muzułmańska.

Częstochowa podpisuje z gminą Katowice porozumienie o finansowaniu lekcji religii islamu dla częstochowskich uczniów w Katowicach. Prowadzi je w Katowicach Liga Muzułmańska. Częstochowscy uczniowie uczą się islamu w Katowicach od lat. Jest nakaz sądu, aby Częstochowa zwracała Katowicom koszty nauczania.

Jak tłumaczył radnym wiceprezydent Częstochowy, Ryszard Stefaniak, gdyby Częstochowa organizowała te lekcje u siebie musiałaby zatrudnić nauczyciela islamu i płacić mu tak jak katechecie religii katolickiej i kosztowałoby to miasto 20 tys. zł rocznie.

Gmina ma obowiązek zapewnić naukę każdej religii (jeśli kościół, czy związek wyznaniowy jest zarejestrowany w Polsce) każdemu dziecku, jeśli taką wolę wyrażą rodzice.

Ostatecznie uchwałę przyjęto: 17 radnych było za, 7 przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

janusz strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.