Marek Bluj

Asseco Resovia - drużyna bez gwiazd

Asseco Resovia - drużyna bez gwiazd Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

Asseco Resovia skompletowała już kadrę na sezon 2017/2018. W porównaniu do poprzednich sezonów nie ma w niej gwiazd.

Aleksander Śliwka i Dominik Depowski, jako ostatni dołączyli do składu Asseco Resovii na przyszły sezon. Obaj grający na przyjęciu siatkarze wracają nad Wisłoki z wypożyczeń, bo mają ważne kontrakty z czwartą drużyną sezonu w Polsce w sezonie 206/2017.

Śliwka przez ostatni sezon występował w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn i był raczej łączony z Lotosem Treflem Gdańsk niż z rzeszowskim klubem, a Depowski grał w Espadonie Szczecin. Kibice rzeszowskiego zespołu oczekiwali na zakontraktowanie na finiszu asa przynajmniej europejskiego formatu, dlatego jest pewne rozczarowanie. Po latach, kiedy Resovia była w PlusLidze królem polowania, ściągała asów za duże pieniądze i na dwie drużyny będąc zawsze jednym z faworytów sezonu, w tym roku pewnie nie było kasy na inwestycje w wielkie nazwiska.

Szefowie klubu przedłużyli umowy z sześcioma zawodnikami, mianowicie z Marcinem Możdżonkiem, Jochenem Schoepsem, Lukasem Tichackiem, Johnem Gordonem Perrinem, Thibaultem Rossardem i Dawidem Dryją; ściągnęli z wypożyczeń czwórkę graczy - Łukasza Perłowskiego, Michała Kędzierskiego, Aleksandra Śliwkę i Dominika Depowskiego oraz pozyskali tylko dwóch nowych siatkarzy: Jakuba Jarosza i Pawła Ruska.

Tak naprawdę do największej zmiany doszło na ławce trenerskiej, gdzie Andrzeja Kowala i Marcina Ogonowskiego zastąpili Roberto Serniotti i Lucio Antonio Oro. Do kompletu brakuje jeszcze tylko trenera przygotowania fizycznego, którym ma zostać Włoch Simone Mencaccini pracujący do tej pory z paniami Chemika Police.

Obecny skład resoviaków to typowa mieszanka rutyny z młodością.

Trener Serniotti, który jest człowiekiem sukcesu w siatkówce, będzie miał pełne ręce roboty, aby z tych zawodników, których ma do dyspozycji zrobić zespół, który będzie walczył o najwyższe cele w PlusLidze i w Pucharze CEV. Zmieniła się i to w rewolucyjny sposób kadra resoviaków, ale aspiracje klubu, sponsorów i kibiców wciąż są sięgają medali. Wprawdzie sezon transferowy trwa, ale już teraz wiadomo, że Asseco Resovia będzie jednym z kandydatów w czwórki, bo liga będzie bardziej wyrównana, wydaje się, że grono zespołów, które rywalizować będą o czwórkę powiększy się o Onico Warszawa i Lotos Trefl Gdańsk.

Skład Asseco Resovii na sezon 2017/18:

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.