Sławomir Draguła

Armaged0n zatrzymany. Wpadł najbardziej uciążliwy polski cyberprzestępca ostatnich kilku lat - Tomasz T., znany jako Thomas lub Armaged0n

Zatrzymanemu Tomaszowi T. grozi nawet 10 lat więzienia. Na razie sąd aresztował go na trzy miesiące. Fot. Policja Zatrzymanemu Tomaszowi T. grozi nawet 10 lat więzienia. Na razie sąd aresztował go na trzy miesiące.
Sławomir Draguła

Tomasz T. za odszyfrowanie komputerów życzył sobie od 200 do 400 dolarów. Do wczoraj usłyszał już blisko 200 zarzutów. Policjanci szacują, że poszkodowanych może być nawet kilka tysięcy osób w całej Polsce.

Prowadzący sprawę zarzucają 23-latkowi spod Nysy m.in. pranie brudnych pieniędzy i oszustwa komputerowe, dzięki którym Tomasz T. zapewnił sobie stałe źródło dochodów, co może wpłynąć na zaostrzenie kary.

- Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - informuje mł. insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.