Zbigniew Borek

Absolwentki szkoły pielęgniarek w Drezdenku wspominają dawne czasy

Pamiątkowe zdjęcie pań pielęgniarek na gorzowskim bulwarze Fot. fot. Teresa Kościelna Pamiątkowe zdjęcie pań pielęgniarek na gorzowskim bulwarze
Zbigniew Borek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki w Gorzowie spotkały się pielęgniarki emerytki, które ukończyły Liceum Medyczne Pielęgniarstwa w Drezdenku.

- Święto to zostało ustanowione w roku 1965 , w dniu urodzin Florence Nightingale, która otworzyła pierwszą szkołę pielęgniarską w 1860 r. - napisała do nas Teresa Kościelna, jedna z absolwentek drezdeneckiej szkoły. - Mimo, że spotykamy się od kilku lat co roku, wspomnienia nasze z lat szkolnych nie mają końca. W tym roku postanowiłyśmy obchodzić 50-lecie zdania matury, gdyż dawniej tak było, że w czwartej klasie zdawało się maturę, a w piątej dyplom. Szkoda, że szkoła już nie istnieje. Cieszyła się dobrą renomą. Na dzisiejsze spotkanie przyjechały absolwentki z Drezdenka, Świebodzina, Barlinka i Gorzowa.

- Każde takie spotkanie przynosi nowe pomysły do organizowania spotkań na następne lata. W przyszłym roku planujemy zorganizować spotkanie, aby uczcić 50-lecie opuszczenia murów szkoły przez pierwsze absolwentki, gdyż szkoła powstała w 1962 roku. Szybko i miło upłynął czas na wspomnieniach z postanowieniem do zobaczenia za rok - pisze Teresa Kościelna.

Pamiątkowe zdjęcie pań pielęgniarek na gorzowskim bulwarze
fot. Teresa Kościelna Pamiątkowe zdjęcie pań pielęgniarek na gorzowskim bulwarze
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.