25 lat więzienia dla matki oskarżonej o zabójstwo 2-letniego synka. Surowy wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Przemyślu

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

25 lat więzienia dla matki oskarżonej o zabójstwo 2-letniego synka. Surowy wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Przemyślu

Norbert Ziętal

Na karę 25 lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał 36-letnią Brazylijkę Andreę P., oskarżoną o zabójstwo swojego 2-letniego synka Wiktora. Wyrok jest nieprawomocny. Rozprawa odbywała się z wyłączeniem jawności.

Do zbrodni doszło w lutym ubiegłego roku. Dramat rozegrał się w małej miejscowości w gminie Krasiczyn.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze domu. Matka z dzieckiem zostali przewiezieni do szpitala w Przemyślu. Tutaj na jaw wyszła ponura prawda. Chłopczyk miał na ciele rany kłute. Lekarze nie zdołali uratować jego życia. Zmarł niedługo po tym, jak trafił do szpitala. Sekcja zwłok potwierdziła, że dziecko miało rany kłute. Było ich aż osiem.

Kobieta została zatrzymana, usłyszała zarzuty, a później Prokuratura Okręgowa w Przemyślu oskarżyła ją o zabójstwo 2-letniego synka Wiktora, popełnione z pobudek zasługujących na szczególne potępienie. Groziła jej kara jej pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 12 lat, 25 lat lub dożywocie. Po czterotygodniowej obserwacji psychiatrycznej w warunkach zamkniętych biegli uznali, że Andrea P. jest w pełni poczytalna.

Ze względu na charakter sprawy oraz dobro pokrzywdzonego (ojca zabitego dziecka, który jest również oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie) sąd wyłączył jawność rozprawy. Jawny jest jedynie wyrok, ale nie jego uzasadnienie.

Jednak surowy wyrok przemyskiego sądu może sugerować, że sąd podzielił zdanie prokuratury co do kwalifikacji czynu i w stosunku do oskarżonej Andrei P. nie dopatrzył się okoliczności łagodzących, które mogły wpłynąć na zmniejszenie kary. Wcześniej Brazylijka nie była karana.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.