19 pomysłów do Polickiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

19 pomysłów do Polickiego Budżetu Obywatelskiego

Marek Jaszczyński

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy chcą placów zabaw, miasteczka rowerowego, a nawet wydania książek.

Do PBO wpłynęło 19 wniosków, w tym siedem to projekty dotyczące terenów sołeckich, a 12 dotyczące miasta. Wnioski przyjmowane były do 16 lipca 2017 roku.

- W tegorocznej, trzeciej edycji budżetu obywatelskiego, tak jak w zeszłym roku, kwota miliona złotych została podzielona na dwie części: 750 tys. zł na projekty, które mają być realizowane na terenie miasta i 250 tys. zł z przeznaczeniem na potrzeby sołectw - mówi Elżbieta Biś z Urzędu Miejskiego w Policach.

Na co w tym roku liczą mieszkańcy? Zgłoszone wnioski dotyczą modernizacji, budowy oraz doposażenia placów zabaw, zagospodarowania terenów przy świetlicach czy budowy siłowni zewnętrznych. Wśród tegorocznych projektów znalazły się też takie, które dotyczą budowy miasteczka rowerowego, traktujące o bezpieczeństwie na drogach. Jest też pomysł wydania książek o historii Polic.

Do 10 września zespół ds. budżetu obywatelskiego dokona oceny formalnej złożonych projektów. Najpóźniej 18 września odbędzie się losowanie miejsc na karcie do głosowania dla pozytywnie zweryfikowanych projektów, a od 25 września do 13 października będzie można oddać głos na wybrane projekty.

Przypomnijmy, że do tej pory odbyły się dwie edycje Polickiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie pierwszej zgłoszono 46 wniosków. Po ich weryfikacji mieszkańcy w głosowaniu mogli wybierać jeden projekt spośród 36 ocenionych pozytywnie. W trakcie głosowania zostały wyłonione trzy zadania, które zostały wpisane do realizacji w roku 2016.

W drugiej edycji, nastąpił podział środków Polickiego Budżetu Obywatelskiego: 1 mln zł rozdzielono pomiędzy projekty realizowane na terenie miasta (750 tys. zł) i na terenach sołectw (250 tys. zł).

W tej edycji zgłoszono łącznie 18 projektów.

Po weryfikacji mieszkańcy Polic mogli oddać swój głos na dowolną liczbę z 17 projektów, w tym 11 wniosków z terenu miasta oraz sześciu z terenu sołectw. Do realizacji w 2017 r. wybrano dziewięć projektów (5 z terenu miasta i 4 sołeckie). Wśród projektów miejskich najwięcej głosów zebrał pomysł boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią, a wśród wiejskich - zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy orliku w Tanowie.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.