Marek Jaszczyński

Zwycięzcy na rynku pracy, zdobywają nowe kwalifikacje

Stażyści, jak i pracodawcy, u których realizowane są staże w ramach projektu „Obudź swój potencjał YEI” są bardzo zadowoleni. Fot. Fot. OHP Police Stażyści, jak i pracodawcy, u których realizowane są staże w ramach projektu „Obudź swój potencjał YEI” są bardzo zadowoleni.
Marek Jaszczyński

Hufiec Pracy realizuje projekt „Obudź swój potencjał -YEI” dla grupy 8 osób, które zgłosiły się do udziału, aby poprawić sytuację na rynku pracy.

Uczestnicy są już po zajęciach z psychologiem, doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. Odbyli kursy zawodowe.

Część z nich zdobyła umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu podstawowym, jak również mogli zdobyć prawo jazdy kat. B. Uczestnicy projektu realizowanego przez 16-10 Hufiec Pracy w Policach w ramach „Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych” odbywają aktualnie 3-miesięczne staże zawodowe.

W lokalnych firmach, pod czujnym okiem opiekunów młodzież poznaje tajniki zawodów takich jak: sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej, kucharz, magazynier z obsługą kasy fiskalnej i wózka jezdniowego, fryzjer i stylista paznokci. Poprzez udział w projekcie młodzież zdobywa doświadczenie zawodowe i podnosi kwalifikacje. Pracownicy Hufca Pracy utrzymują ścisły kontakt z pracodawcami. Odwiedzają również swoich podopiecznych w miejscach odbywania staży.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl.
W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.