Bogna Skarul

ZUS chce sprzedać swoją siedzibę w centrum Szczecina. Dlaczego?

ZUS chce sprzedać swoją siedzibę w centrum Szczecina. Dlaczego?
Bogna Skarul

Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje sprzedaż przysługującego mu udziału we własności nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Matejki 22 w Szczecinie. - Decyzja ta wynika m.in. ze złego stanu technicznego budynku - twierdzi ZUS.

- Ale to nie nasza decyzja, tylko centrali - zastrzega Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. Podkreśla przy tym, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, a ZUS zastanawia się, czy mu się ta cała operacja opłaca.

Jak twierdzi Jagielski, główną przyczyną planów pozbycia się udziałów w nieruchomości jest konieczność wykonania szeregu prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym, ale także konieczność finansowania różnych prac naprawczych.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.