Marek Jaszczyński

Zniszczył krzyż na pl. Grunwaldzkim? Tym razem Ziobro mu nie odpuści

Zniszczył krzyż na pl. Grunwaldzkim? Tym razem Ziobro mu nie odpuści
Marek Jaszczyński

Do Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciw Tomaszowi L., który miał obrazić uczucia religijne. Do zdarzenia doszło w styczniu 2016 roku w Szczecinie. Prokuratura dwa razy umorzyła postępowanie, ale po skardze do prokuratora generalnego sprawa gwałtownie ruszyła do przodu.

To działacze Stowarzyszenia Patriotycznego „Kontra 2000” poczuli się obrażeni incydentem, do którego miało dojść na placu Grunwaldzkim. Po ich interwencji u najwyższych władz śledczy wrócą do zamkniętej sprawy sprzed dwóch lat, kiedy miał zostać zniszczony krzyż. Działacze Polskiego Stowarzyszenia Patriotycznego „Kontra 2000” złożyli zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa po raz trzeci. Nie wierzą, że krzyż rozpadł się ze starości. A takie są dotychczasowe ustalenia Prokuratury Rejonowej Szczecin - Niebuszewo, która dwa razy umorzyła postępowanie z powodu braku znamion przestępstwa.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl.
W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.