Zjedziemy ulicą Kujawską tramwajem. Za dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Zjedziemy ulicą Kujawską tramwajem. Za dwa lata

Sławomir Bobbe

Na tę inwestycję bydgoszczanie czekali od lat - rusza budowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej. Najpierw trzeba się będzie pomęczyć - i to aż dwa lata - by później skorzystać na skróceniu drogi z Wyżyn i Wzgórza Wolności do centrum o kilkanaście minut.

Wczoraj w siedzibie ZDMiKP w Bydgoszczy spotkali się przedstawiciele wykonawcy (konsorcjum firm Gotowski, Tor-Krak i PBDI), by podpisać dokumenty o przekazaniu placu budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej.

- Realizacja zadania będzie polegała na budowie torowiska w ulicy Kujawskiej na odcinku od ronda Bernardyńskiego do ronda Kujawskiego. Oba ronda zostaną przebudowane. Kujawskie będzie obniżone w celu zmniejszenia kąta nachylenia podjazdu i zjazdu po torowisku. Tramwaje będą jeździły w środku jezdni. Nieco wyżej po obu stronach torów powstaną jezdnie. Po wschodniej stronie ulicy zostanie wybudowany kolejny buspas - informuje ZDMiKP w Bydgoszczy.

Przy okazji inwestycji zadbano o to, by jej rezultaty nie były problemem, a raczej ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W projekcie pomyślano o pochylniach dla wózków, obniżonych krawężnikach czy ryflowanych płytach, które doprowadzać będą do przejść dla pieszych.

Więcej o tej gigantycznej inwestycji w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.