Maciej Dobrowolski

Zielonogórzance w walce z chorobą pomógł jej śpiew. Ale teraz nie ma jak rozwijać pasji...

Oliwia Mrowicka występowała podczas Bachanaliów Studenckich w konkursie “ UZ Factor”. Na co dzień, prowadzi także własny kanał na YouTube, gdzie można Fot. Archiwum Oliwii Mrowickiej Oliwia Mrowicka występowała podczas Bachanaliów Studenckich w konkursie “ UZ Factor”. Na co dzień, prowadzi także własny kanał na YouTube, gdzie można posłuchać jak śpiewa
Maciej Dobrowolski

Życie Oliwii Mrowickiej od dzieciństwa wypełniają ćwiczenia i dyscyplina. Wszystko po to, aby jak najdłużej mogła sama utrzymać się na nogach. 27-latka cierpi na zanik mięśni. Nie chce się poddać chorobie. Sił dodaje jej pasja, jaką jest śpiewanie.

Dystrofia mięśniowa - taką diagnozę usłyszeli rodzice Oliwii, gdy ta miała dwa latka. Nie był to dla nich szok, bowiem już wcześniej chorobę zdiagnozowano u jej brata Tomasza. Tadeusz i Krystyna Mrowiccy postanowili jednak, że będą walczyć o przyszłość swoich dzieci. Rodzina próbowała łapać się wszystkiego, szukała ratunku w odpowiedniej kuracji, nawet w bioenergoterapii. Choroby nie udało się jednak odwrócić. Należało zatem wprowadzić rygor, który będzie opóźniał jej postępy.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.