Zbrodnia w Boreczku. Zdaniem prokuratury Sławomir Z. udusił Andrzeja B. i spalił jego zwłoki w lesie. Podejrzany w tymczasowym areszcie

Czytaj dalej
Fot. KPP Ropczyce
Arkadiusz Iskierka

Zbrodnia w Boreczku. Zdaniem prokuratury Sławomir Z. udusił Andrzeja B. i spalił jego zwłoki w lesie. Podejrzany w tymczasowym areszcie

Arkadiusz Iskierka

Ciało Andrzeja B. odkryli 30 listopada w lesie w Boreczku (pow. ropczycko-sędziszowski) spacerowicze. Zatrzymanemu Sławomirowi Z. postawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna, aby ukryć swoją zbrodnię, miał spalić zwłoki ofiary.

Zamordowany Andrzej B. mieszkał w Sędziszowie Małopolskim, wspólnie z żoną i swoim ośmioletnim synem. 29 listopada o godzinie 21.50 mężczyzna dodał swój ostatni post na Facebooku, w którym dodał kilka zdjęć ulepionych dla syna bałwanów.

W poniedziałek, 30 listopada, przed godziną 15, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu ciała w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek. Na zwęglone zwłoki natrafiło spacerujące z psem małżeństwo.

Jak zginął Andrzej B.?

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie współpracując z Komendą Powiatową Policji w Ropczycach ustalili, że do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania.

CZYTAJ TEŻ: Najpierw go udusił, a później spalił jego zwłoki. Policjanci z Ropczyc i Rzeszowa zatrzymali 29-latka podejrzewanego o morderstwo [ZDJĘCIA]

W pewnym momencie pomiędzy dwoma mężczyznami wywiązała się sprzeczka, podczas której Sławomir Z. miał uderzyć Andrzeja B. w głowę, a gdy ten upadł na podłogę, miał go dusić. Potem, aby ukryć ślady zbrodni, miał wywieźć ciało do lasu i tam je podpalić.

- W stosunku do jednej osoby został skierowany wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony. Dotyczy to osoby Sławomira Z., któremu został postawiony zarzut zabójstwa - mówi prok. Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Podejrzanego o zabójstwo zatrzymano w Krakowie w czwartek 3 grudnia. Mężczyzna wkrótce miał wyjechać za granice.

W dalszej części artykułu:

 • Sławomir Z. nie jest jedyną osobą, która ma zarzuty w tej sprawie. Kto jeszcze?
 • Niewykuczone, że zamieszanych jest w nią więcej osób. Co na to prokuratura?
Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arkadiusz Iskierka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.