Zawody przyszłości. Elektryk i elektronik z dyplomem

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Zawody przyszłości. Elektryk i elektronik z dyplomem

Małgorzata Klimczak

Technikum Elektryczno-Elektroniczne ma własne warsztaty na terenie szkoły, gdzie uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę.

Elektrycy i eletronicy to oprócz informatyków najbardziej poszukiwani specjaliści na rynku pracy w branży nowych technologii.

Elektryk może, posiadając odpowiednie uprawnienia, pracować na sieciach elektrycznych o dowolnie wysokim napięciu. Elektronik natomiast jedynie na przyłączach do 1 kV i to dopiero po zdobyciu odpowiedniego certyfikatu SEP. Z racji posiadanego zawodu, nie może zajmować się żadnymi zagadnieniami sieci elektrycznej.

Środowiskiem pracy elektronika są układy cyfrowe wszystkich typów. Nie tylko zaprojektuje płytki drukowane, ale również je wykona oraz zaprogramuje w specjalistycznym języku programowania. Tego etapu pracy nie wykona elektryk.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.